fbpx
Сьогодні
18:27 11 Лип 2021

Зеленський зустрівся зі спортсменами, які поїдуть на Олімпіаду та передав їм український прапор, який підписали захисники України

English version here

Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською в неділю відвідав штаб-квартиру Національного олімпійського комітету України (Олімпійський дім) у Києві.

Там вони зустрілися зі спортсменами, які представлятимуть нашу країну на 32-х літніх Олімпійських іграх у Токіо, пише Офіс Президента. 

У центрі для екіпірування членів національної олімпійської збірної України Володимиру Зеленському продемонстрували зразки форми українських олімпійців для участі в Олімпіаді-2020, яка через пандемію COVID-19 пройде цьогоріч у столиці Японії з 23 липня по 8 серпня. Президент і перша леді відзначили стильний дизайн екіпіровки національної збірної, спортсмени-олімпійці додали, що вона ще й дуже зручна.

Україну на літній Олімпіаді в Токіо представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30 дисциплінах).

«Хочу звернутися до вас Ваші Високоповажності. Тому що так звертаються в колі дипломатів і так спілкуються дипломати, консули й посли. Я переконаний, що ви – найкращі посли, які у нас є. Які дійсно представляють Україну за межами наших кордонів на високому рівні. Ви дійсно прославляєте нашу країну. Завдяки вам у Лондоні, Барселоні, в Пекіні й навіть у Сочі лунає «Ще не вмерла…» й піднімається вгору синьо-жовтий наш український прапор», – сказав Президент, звертаючись до українських олімпійців.

Зеленський олімпійці прапор

Фото: ОПУ

Глава держави побажав, щоб найближчими днями до славетної переможної географії приєдналося місто Токіо.

«А ми всією країною будемо не просто тримати кулаки – ми будемо з вами постійно. Будемо за вас дуже сильно вболівати», – зазначив Володимир Зеленський.

За словами Глави держави, перемоги сьогодні дуже важливі для України, адже це те, чого не можна купити за гроші, але це те, що українські спортсмени дарують кожному громадянину – емоції від перемоги та гордість за свою країну, громадянином якої хочеться бути. Крім того, він нагадав, що Олімпіада-2020 відбувається в рік 30-ї річниці незалежності України, яку вся країна святкуватиме 24 серпня.

«Дуже шкода, що цього року через COVID-19 будуть порожні трибуни. Але я хочу, щоб ви уявляли, що на цих трибунах сидять тільки українці, які вболівають за вас», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський також зауважив, що українські спортсмени, незалежно від того, який вид спорту вони представляють, стають прикладом для наслідування для дітей, для молоді, тому потрібно, щоб телебачення приділяло більше уваги саме спортивним новинам.

Зеленський олімпійці прапор

Фото: ОПУ

Зеленський під час зустрічі в Києві зі спортсменами, які представлятимуть Україну на 32-х літніх Олімпійських іграх, передав їм прапор України, підписаний військовими, що в різні роки захищали нашу країну на фронті.

Український прапор розміром 240х150 см зберігався в Костянтинівці Донецької області у Свято-Стрітенському храмі поруч з іконою Святої Варвари (захисниці всіх військових).

Починаючи з 2014-го цей стяг підписали бійці, які в різні роки воювали проти агресора на сході України. Зокрема тут є підпис захисника України, відомого за позивним «Філін», який пішов на війну добровольцем, сформував батальйон «Донбас» у складі Національної гвардії України та в подальшому вже у складі Збройних Сил України успішно виконав 29 бойових завдань. Його нагороджено орденами Богдана Хмельницького ІІ, ІІІ ступеня та іменною вогнепальною зброєю. Є підписи «Монгола» та «Боцмана», яких посмертно нагороджено орденами «За мужність» за героїзм, виявлений у боях за Іловайськ та Мар'їнку відповідно.

Підписав прапор і боєць «Сава» – росіянин, який пішов захищати Україну як доброволець, згодом нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Зараз очікує на отримання українського громадянства.

Зеленський олімпійці прапор

Фото: ОПУ

Крім того, є підписи старшого лейтенанта з позивним «Масяня», яка пішла на війну добровольцем у 2014 році та нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня, а також Гайдука – донеччанина, який у квітні 2014 року пішов на фронт добровольцем, кавалер орденів «За мужність» ІІ, ІІІ ступеня, також нагороджений іменною зброєю. Крім того, синьо-жовтий стяг підписали бійці «Череп», «Беня», «Валеріч», «Ахмет», «Lex», «Фагот» та інші.

На полотнищі прапора також написано «Слава Україні!» та намальовані обриси мапи України в межах її міжнародно визнаних кордонів. За словами військових, цей малюнок з'явився нещодавно, після того як на футболках національної збірної України з футболу до Євро-2020 була розміщена карта України, що викликало негативну реакцію з боку країни-агресора.

З ініціативи українських військових та за підтримки Головнокомандувача Збройних Сил України Руслана Хомчака цей прапор був спеціально переданий Президенту України Володимиру Зеленському для вручення українським спортсменам-олімпійцям напередодні змагань у Токіо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: