Новини

В Україні будують найбільшу в Європі креветкову акваферму

Компанія Акваферма Тилігул завершує будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу з виробництва тихоокеанських білоногих креветок.

Про це заявив керівник проєкту Любомир Гайдамака, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він уточнив, що це перша черга комплексу аквакультури на березі Тилігульського лиману, продуктивність ферми складе до 500 т на рік готової продукції, а інвестиції у проєкт — 200 млн грн.

Надалі Тилігул планує на території комплексу побудувати інкубатор мальків морських риб: сибаса, дорадо, барамунді і групера — загальною вартістю близько 20 млн євро, здатний виробляти до 1 тис. т на рік товарної риби.

За словами керівника проєкту, акваферма Тилігул створює вертикально-орієнтоване виробництво, яке повністю задовольняє свої потреби у сировині. Проєкт включатиме власний комбікормовий завод, всі процеси переробки, а також матиме власне маточне стадо і інкубатор мальків креветок. Компанія також має намір продавати надлишки посадкових матеріалів для корму ракоподібних, комбікорми і проміжні продукти переробки іншим компаніям, які захочуть займатися розвитком аквакультури в Україні.

«Ми створюємо "якірний" об'єкт, який надасть можливість іншим підприємством займатися таким бізнесом», — підкреслив Гайдамака і додав, що у компанії є плани зі створення у цій місцевості індустріального парку з розвитку аквакультури.

За даними Гайдамаки, Україна щорічно імпортує близько 2,4 тис. т ракоподібних на рік. Переважна більшість експорту складають криль та раки, тоді як місткість ринку тихоокеанської білоногої креветки (або «королівської») — 200−300 т/рік. На даний час, за його словами, цей представник аквакультури не виробляється в Україні, а імпортується тільки у замороженому вигляді, тоді як Тилігул має намір виробляти охолоджену креветку.

Гайдамака уточнив, що компанія зараз готується до сертифікації своєї продукції за європейськими стандартами.

На цей момент майже добудований каркас акваферми, а її офіційний запуск планується на 10 жовтня 2021 року, але терміни може зрушити дощова погода, яка вже уповільнила хід будівництва.

Згідно Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром ТОВ акваферма Тилігул є ексголова правління НЕК Укренерго Всеволод Ковальчук.

Імпорт ракоподібних в Україні у 2020 році виріс на 57,4% у натуральному вираженні – до 11,5 тис. т, і на 42,6% у грошовому — до $55 млн, при цьому їх експорт із країни виріс у понад шість разів — до 0,8 тис. т на $5,2 млн.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти атакували Запоріжжя: відомо про поранених

Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Мінсоцполітики запускає онлайн-платформу про державну програму протезування

Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua  — на… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Львові переселенці з Донеччини організували вертеп

Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Нацпарку на Одещині виявили птахів, забруднених мазутом

В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У “Дії” знову доступна послуга автоматичного відкриття ФОП

На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Канада у межах операції UNIFIER підготувала понад 43 тисячі українських військових

У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.