У Нідерландах запропонували очистити повітря для комах, що літають над дорогою: як це буде виглядати
Бюро VenhoevenCS, DS Landschapsarchitecten і Studio Solarix запропонували протягнути мембрану з сонячних панелей на рівні верхівок дерев над автомагістраллю в Голландії. Це має забезпечити комахам більш чисте повітря над дорогами.
Проект бюро бере участь у конкурсі "Наша енергія – наш ландшафт", організованому культурною програмою Kunstloc Brabant у провінції Північний Брабант у Нідерландах, пише Dezeen.
Дизайн-студія VenhoevenCS у співпраці з агентством ландшафтної архітектури DS Landschapsarchitecten і фірмою, що спеціалізується на сонячній енергії, Studio Solarix створили мембрану із сонячних панелей, що отримала назву "Ефект метелика".
Планується, що "павутина" буде підвішена над автомагістраллю A67 на Strabrechtse Heide, що пролягає через пустоту у Північному Брабанті. Підтримувана сталевими колонами, "павутина" створить більш чистий повітряний простір для комах, не пускаючи їх літати над дорогою.
"Автомагістраль створює величезний бар'єр для багатьох комах, оскільки вихори і потоки в повітрі, викликані рухом транспорту, смертельні для них", – розповіла архітектор і директор VenhoevenCS Сесілія Гросс у розмові з Dezeen.
"Дослідження показали, що багато комах, такі як метелик Alcon Blue, насмілюються перетинати автомагістраль тільки тоді, коли з машин утворився затор і повітря нерухоме", – додала вона.
За даними VenhoevenCS, 85% продуктів харчування у світі залежить від досвіду комахами. "Ефект метелика" зменшить руйнівні повітряні потоки, створювані автомобілями, і спонукатиме комах переміщатися над дорогою і опиляти рослини.
Забруднення також знизиться, оскільки азот і тверді частинки, що викидаються транспортними засобами, залишаться в придорожніх лісах і будуть діяти як добриво для ґрунту. Збагачений ґрунт сприятиме подальшому зростанню дерев і рослинності, вважають автори концепції.
Гросс пояснила, що шестикутна структура "павутини" дозволяє зраджувати їй будь-яку форму. Завдяки цьому її можна встановлювати в різних місцях, наприклад, над залізницями.
"Її можна використовувати там, де є шумове забруднення, багато твердих частинок або високий попит на енергію", – стверджує Гросс.
Також сонячні панелі, з яких створена "павутина" можуть перетворювати сонячне світло в енергію.