Про це йдеться в дослідженні науковців Інституту атмосферних і кліматичних наук (Цюрих, Швейцарія), оприлюдненому в науковому виданні Nature Geoscience, а детальніше про нього розповідає BBC.
Ідея висаджування дерев для покращення ситуації з кліматом не нова і навіть має підтримку урядів окремих країн.
Приміром, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон ініціював програму з висадження по 30 мільйонів дерев щороку до 2025-го, а Володимир Зеленський оголосив про висадження мільярд дерев в Україні протягом трьох років.
Уже існують кілька досліджень, де вказується як на позитивні, так і на негативні наслідки висаджування великої кількості дерев. У новому дослідженні швейцарські науковці вирішили проаналізувати, як перетворення сільськогосподарських земель на лісові масиви вплине на зміни клімату в Європі.
Дослідники створили статистичну модель, яка підрахувала вплив більшої кількості дерев на опади. І з'ясувалося, що рівномірне збільшення площі лісових масивів на 20% по всій Європі призведе до збільшення кількості опадів — особливо взимку і в прибережних регіонах. А от у регіонах, розташованих за напрямком руху вітру, опади навпаки зростатимуть улітку.
З урахуванням цих двох тенденцій, підрахували швейцарські дослідники, в межах так званого сценарію реалістичної рефорестації опади в середньому зростуть на 7,6% у літні періоди. І якщо врахувати, що внаслідок змін клімату в теплих регіонах очікується якраз падіння опадів, це відкриття є важливим.
Але зростання опадів унаслідок висаджування дерев може мати й негативні наслідки, кажуть автори. Адже якщо десь вони зростатимуть, то в інших регіонах можуть навпаки зменшуватися. А проблема в тому, що точної причини кліматичних змін унаслідок висаджування дерев науковці назвати не можуть.
Одне з імовірних пояснень: лісиста місцевість більш нерівна, ніж сільськогосподарська земля, а отже, там виникає більша атмосферна турбулентність. Крім того, молоді ліси, як правило, випаровують більше вологи, ніж поля. Як підсумок, ідея боротися зі змінами клімату висаджуванням дерев — не така проста, як здається на перший погляд.
«Додавання нових дерев чи відновлення втрачених лісів ніколи не зможе компенсувати викиди вуглецю, що утворюються внаслідок спалювання корисних копалин. Нам потрібно передусім зупинити генерування цих викидів», — погоджується з цією думкою науковець Вільного університету Брюсселя Вім Тьєррі, який не брав участі в дослідженні.
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі. Також задля… Читати більше
Норвегія долучиться до "данського формату" підтримки - прямого фінансування виробництва українського озброєння і техніки. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.