Представник кабміну ФРН наголосив на важливості збереження транзиту газу через Україну
Переговори Німеччини і США щодо врегулювання розбіжностей навколо проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2" тривають, а для уряду в Берліні — центральне значення має питання збереження Україною ролі транзитера газу.
Про це повідомив в п'ятницю на брифінгу офіційний представник кабміну ФРН Штеффен Зайберт, передає УНН.
"Німеччина і США ведуть з певного часу переговори по цій темі. Був обмін думками між радниками (канцлерки ФРН і президента США), ці переговори тривають", — сказав він.
Зайберт додав, що Німеччина тісно взаємодіє з США і Великою Британією в справі врегулювання конфлікту в Україні.
"Ми завжди погоджували з партнерами в ЄС, але також з США і в "сімці" те, що стосується роботи в рамках мінського процесу і нормандського формату", — сказав він. Зайберт наголосив на важливості реалізації мінського пакету заходів по врегулюванню конфлікту на Донбасі.
"Ми знаходимося з цього питання в тісному контакті з нашими партнерами і за межами ЄС — з Великою Британією і США", — додав представник кабміну ФРН.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент України Володимир Зеленський напевно обговорять на зустрічі в Берліні 12 липня тему "Північного потоку-2"; збереження транзиту газу через Україну з запуском трубопроводу має центральне значення для уряду Німеччини, додав Штеффен Зайберт.
"Канцлер ввечері, о 19:00 (20:00 за київським часом), прийме президента України Володимира Зеленського", — сказав він.
"Основний акцент буде зроблений, звичайно, на німецько-українських відносинах. Ситуація з реалізацією Мінських домовленостей, процес реформ в Україні, економічні питання, відносини з Росією — все це може стати темами переговорів", — додав Зайберт.
За його словами, перед переговорами запланована спільна прес-конференція.
"Для нас центральне значення, сформулюємо так, має питання збереження Україною статусу країни-транзитера газу і з запуском "Північного потоку-2", — сказав він.
"Договір (про транзит газу) залишається в силі, ми очікуємо, що обидві сторони будуть його дотримуватися", — вказав Зайберт, зазначивши, що Берлін сподівається на продовження угоди.
"Канцлерка напевно обговорить цю тему з українським президентом", — підкреслив представник кабміну.