Станція "Академік Вернадський" в сонячну погоду. Фото: Євген Прокопчук
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбук, передає Рубрика.
Придбання власного судна допоможе вирішати логістичні проблеми на станції "Академік Вернадський", адже для доставляння річних і сезонних експедицій, вантажів Україна поки що змушена щороку фрахтувати іноземні судна.
«Україна входить до 30 країн світу, що мають цілорічні станції в Антарктиді. Вивчення та освоєння ресурсів Світового океану є одним із головних трендів розвитку науки та технологій у сучасному глобалізованому світі, і свого часу Україна мала чималі здобутки та напрацювання в царині морських досліджень», — зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Власний океанографічний криголам дозволить у перспективі працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.
Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий на прикладі учасників 25-ї Української антарктичної експедиції, які складно діставалися станції через пандемію.
«Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць. Тому коли 6 лютого цього року полярники 25-ї УАЕ вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з Президентом України, то на його запитання, що потрібно найбільше, учасники експедиції не роздумуючи відповіли: власний криголам» — згадує він.
Тоді Володимир Зеленський пообіцяв, що держава зробить все необхідне для придбання судна та поставив завдання Офісу Президента і Уряду разом напрацювати рішення.
«Ми дуже вдячні! Сподіваємося на подальшу підтримку народних депутатів — членів бюджетного комітету ВРУ», — підкреслив Євген Дикий.
Найближчим часом рішення Уряду затвердить Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, після чого полярники отримають судно.
В угорському Центрі української культури та документації за участі громади та дипломатів пройшла презентація книги… Читати більше
У Бучі Київської області створять в парку "Диво" унікальний освітній простір – екоклас, де діти… Читати більше
Два роки тому військового Андрія Даньо з Івано-Франківська офіційно визнали загиблим після важкого поранення. Та… Читати більше
22 лютого, внаслідок російського удару керованими авіаційними бомбами по місту Костянтинівка Донецької області, щонайменше 2… Читати більше
Уже дев'ятий день на Чорнобильській атомній електростанції продовжують ліквідовувати наслідки удару російського безпілотника по об’єкту… Читати більше
До фіналу японської культурної премії імені Тедзуки Осаму потрапила манга "Бойовий шрам" (Battle Scar) про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.