Міколай Семашко і Роберт Печарко з групи «Чеховчани за природу» виміряли температуру поверхонь в різних локаціях міста Чеховіце-Дзедзіце, що неподалік від Кракова і Катовіце. У той день, 19 червня, температура повітря становила 28,5 градусів. Виміри вони почали проводити об 11:30 й застосовували термометр Braun BNT400, пише Хмарочос.
Найсильніше розігрілася поверхня автомобіля, припаркованого на сонці – більш як до 76 градусів. При цьому поряд на газоні у затінку дерева термометр показав 27 градусів.
Та загалом найгарячішою локацією виявився дитячий майданчик, на якому немає дерев і трави, зате все вкрито штучним гумовим покриттям, яке розігрівається до 66 градусів. Дитина, яка схоче покататися на гойдалці, мусить сісти на поверхню температурою 60 градусів, а батьки можуть спостерігати за нею з лавки, розжареної до 57 градусів.
Печарко зауважує, що кількість спекотних днів у Польщі зростає, так само як і кількість теплих ночей, коли температура не падає нижче 20 градусів. В той час, як з підвищенням температури зростає ймовірність злив, бетон і сухий ґрунт лише сприяють затопленням.
Розвиток міста місцеві комунальники бачать у будівництві паркінгів, тротуарів і велодоріжок, натомість вирубуючи дерева й саджаючи декоративні клени зі сферичною кроною.
Траву викошують за принципом економії – відразу під корінь, щоб робити це рідше. Активісти звертають увагу на різницю температур на ділянці, де трава у цьому сезоні ще не скошувалася (32,8 градуса), де її косили один раз (37,1 градуса), і там, де скосили незадовго до настання спеки (54,7 градуса). Це також свідчить про необхідність розумного планування.
«Висновок один – нам потрібно менше бетону та більше дерев, якщо ми хочемо захистити себе та своїх близьких від негативного впливу спеки, яка, на жаль, з часом лише посилюватиметься», – підсумовує Семашко.
Спека у місті – це не просто некомфортно. Це збільшення серцевих нападів, це життя й здоров'я. А за прогнозами кліматологів чим далі, тим буде спекотніше.
До прикладу, в Сінгапурі при будівництві будинків забудовник обов'язково має висадити площу зелені, що дорівнює площі, яку займає будівля.
"Ми вирішили виміряти температури поверхонь в центрі нашого міста з 16:00 до 18:00. Місто є вразливим до кліматичних умов. І кожен з нас міг це відчути, адже протягом тижня у Львові спостерігалося таке явище як теплова хвиля. Це аномально високі температури повітря, які становлять небезпеку під час тривалого перебування на вулиці", – зазначили в Інституті міста.
Які поверхні є найгарчішими та де найкомфортніше перебувати у місті в спекотні дні, можете переглянути у результатах дослідження на картинках:
російські загарбники активно окопуються вздовж узбережжя Євпаторії, чекаючи удару Сил оборони. Через дефіцит особового складу… Читати більше
З різних регіонів України й з-за кордону художники, дизайнери й фотографи можуть долучитися до акції… Читати більше
За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно… Читати більше
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.