Рада скасувала штрафи для жителів ОРДЛО: які умови

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким пропонують не притягувати до адмінвідповідальності жителів тимчасово окупованих територій (ТОТ) України за порушення порядку в'їзду-виїзду на час карантину та блокування пропускних пунктів.

За відповідний законопроєкт №5478 проголосували 292 народні депутати.

Зокрема, депутати вирішили постановити, що до громадян, які живуть на тимчасово окупованих територіях України, не будуть застосовувати заходи впливу за адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

Такий виняток діятиме під час дії карантину або на час блокування контрольних пунктів в'їзду-виїзду. Адміністративні стягнення не будуть застосовувати, якщо порушення настали з підстав гуманітарного характеру, визначених урядом.

Чому це важливо?

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, з початком епідемії COVID-19 та запровадженням карантину ситуація із перетином КПВВ погіршилася. З березня минулого року пропускні пункти періодично не функціонували або функціонували в обмеженому режимі.

Цьогоріч ситуація ускладнилась ще й тим, що бойовики в односторонньому порядку відмовлялися пропускати людей. Внаслідок цього зазвичай із семи КПВВ працювали лише один-два. Станом на квітень 2021 року працювали лише «Станиця-Луганська» та «Новотроїцьке». Водночас діяльність КПВВ «Новотроїцьке» фактично заблокована з боку бойовиків через додаткові процедури отримання дозволу на перетин та суттєве обмеження часу роботи.

У таких умовах, вказують автори законопроєкту, люди фактично позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово окупованих територій, що спричинило збільшення випадків порушення порядку в'їзду-виїзду: люди виїжджають із ТОТ на територію Російської Федерації.

За це законодавство передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 1,7 тисячі до 5,1 тисячі гривень. Якщо ж порушити порядок вдруге або групою людей, це загрожує штрафом від 5,1 тисячі до 8,5 тисячі гривень.

Водночас жителі ТОТ часто виїжджають з окупованих територій, щоб отримати медичну допомогу, пенсію, документи чи на навчання.

Так, наприклад, у МОН просили прикордонників не карати абітурієнтів з окупованих територій, які хочуть вчитися в українських вишах ㅡ вони змушені порушувати порядок в'їзду, щоб усе ж подати документи.

Свіжі дописи

  • Новини

Канада відправила Україні систему ППО NASAMS: має прибути до кінця року

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Сторони обговорили підтримку… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Українські підлітки зможуть стати співавторами гайду про їхні права

Молодь може проголосувати за ті права, які вважає важливими для себе. В Україні запустили ініціативу… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Україна та Світовий банк реалізують новий проєкт з підтримки приватного сектору: підписана угода на майже $600 млн

4 листопада керівництво Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та представники Світового банку підписали фінансові… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

BGV Group Management та SAGA Development уклали угоду про стратегічне партнерство

На початку жовтня 2024 року компанії BGV Group Management та SAGA Development підписали угоду про… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Бербок: Ми збільшуємо гуманітарну допомогу Україні на додаткові 200 млн євро для екстреної зимової підтримки

Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими. Про це заявила міністр… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

У жовтні українцям нараховано понад ₴125 млн кешбеку: це втричі більше ніж у вересні

За жовтень 2024 року українці накопичили втричі більше Національного кешбеку, ніж місяцем раніше. Загальна сума… Читати більше

Monday November 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.