Венедіктова передала “департамент війни” заступнику без досвіду в розслідуваннях військових злочинів, – ЗМІ

Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала 29 червня наказ, відповідно до якого департамент нагляду за кримінальними виробництвами за злочинами, скоєних в умовах збройного конфлікту був виведений з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуз Мамедова та переданий в підпорядкування заступнику генпрокурора Максиму Якубовскому.

Про це повідомили "Главком" і координаторка "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова, передає ZN.UA.

"Півтора роки спільної системної роботи громадських організацій і професійних ідейних прокурорів щодо доведення відповідальності Росії за розв'язання збройного конфлікту зараз під великою загрозою", – прокоментувала це рішення Венедиктової на своїй сторінці в Фейсбук Решетилова.

За її словами, куруючий військовою прокуратуру Якубовський не має ніякого досвіду в розслідуванні військових злочинів і порушень міжнародного гуманітарного права.

"І жодної попередньої роботи про збереження інституційної пам'яті і контакту з ключовими організаціями проведено не було. Тобто департамент по війні повернули у темні часи Матіоса і повного хаосу, коли військові, воєнні злочини, злочини проти нацбезпеки – все на купу у братські могили проваджень, коли щось розібрати практично неможливо", – зазначила вона.

Зазначається, що "департамент війни" був створений ще в структурі Генеральної прокуратури в жовтні 2019 року. Департамент, по суті, є мозковим центром, який формує єдину практику з розслідування тяжких злочинів і грубих порушень прав людини на основі міжнародної практики. Ініціатором і ідеологом створення подібного підрозділу на центральному рівні став заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

В результаті створення "департаменту війни", на центральному рівні була систематизована і налагоджена робота по виявленню, фіксації та координації розслідувань злочинів проти основ національної безпеки та найтяжчих порушень міжнародного гуманітарного права, скоєних на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу починаючи з 2014 року.

Йдеться про такі військові злочини та злочини проти людяності, як незаконне і насильницьке переміщення осіб, порушення екологічних норм, руйнування культурних цінностей, переслідування за політичними та релігійними переконаннями, примус до служби в збройних силах країни-окупанта, мілітаризація дітей, віроломні вбивства, використання "живих щитів", не вибіркові обстріли цивільної інфраструктури та використання заборонених засобів ведення війни, насильницькі зникнення, тортури, примус до праці.

Також департамент здійснює інформаційно-аналітичне забезпечення роботи у кримінальних виробництвах даної категорії.

На сьогодні департамент координує розслідування таких резонансних справ, як захоплення Криму, MH17, Іловайську та Дебальцевську трагедії, захоплення моряків в Керченській протоці, а також катастрофу українського пасажирського літака в Ірані. В цілому, це 160 масштабних кримінальних проваджень по 177 осіб. Обсяг лише окремих справ становить понад 1500 томів, в яких досліджуються події всього періоду ведення РФ агресивної війни проти України.

За час роботи "департаменту війни" завершено розслідування у відношенні 8 ексвисокопосадовців автономії. Також завершено досудове розслідування у відношенні контрадмірала заступника командувача Чорноморського флоту РФ в пособництві в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, підбурюванні до скоєння державної зради та пособництві у веденні агресивної війни.

За час роботи департаменту повідомлено про підозру 15 особам, серед яких нинішній заступник міністра оборони РФ, представники громадської організації "Український вибір – право народу", учасники НВФ РФ і організатори незаконних місць несвободи до СОТ Донбасу, зокрема, "Ізоляція" в Донецьку, де тортурам піддаються українські військовослужбовці та цивільні.

Крім того, починаючи з 2019 року була істотно активізована робота з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС). В основу аналітичних інформаційних звернень до МКС лягли докази, зібрані під керівництвом "департаменту війни". Надано факти дозволили МКС завершити попереднє розслідування ситуації в Україні та визнати наявність міжнародного збройного конфлікту, де мали місце воєнні злочини та злочини проти людяності. Зараз очікується прийняття рішення про відкриття повноцінного розслідування.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.