Про це заявив депутат фракції "Слуга народу", очільник комітету з питань правової політики Андрій Костін в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".
"Я особисто повністю підтримую законопроєкт президента. Але перш ніж описувати ситуацію в комітеті скажу, що ми весь цей час з великим терпінням чекали адекватної справедливої реакції Вищої ради правосуддя на оприлюднені факти і матеріали щодо конкретних суддів цього суду. Відсутність цієї реакції бентежить і тільки підтверджує те, наскільки серйозні у нас проблеми в судовій гілці влади", – сказав нардеп.
13 квітня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про ліквідацію ОАСК.
Суддів ОАСК, голову Державної судової адміністрації, колишніх високопосадовців та інших осіб підозрюють у створенні злочинної організації, захопленні держвлади, зловживанні впливом, втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів. Підозри суддям передали ще 17 липня 2020 року.
Костін згоден з тим, що в ситуації, що склалася, іншого рішення, окрім ліквідації такого суду, бути не може. Однак зауважив, що "не один в комітеті".
Він додав, що у веденні комітету знаходяться питання конституційності, і кожен законопроєкт на стадії попереднього розгляду сканується на цей рахунок, а це не є формальною процедурою.
За словами глави комітету, за внесення законопроекту про ліквідацію ОАСК до порядку денного проголосували 9 з 17 присутніх на комітеті (всього 22 члена). Він додав, що голосували за це лише члени фракції "Слуга народу", а інші – активно чинили опір.
"Причини подібної позиції кожного окремого народного депутата або фракції можуть бути самими різними. Ви говорите про можливий вплив якихось сил, я не маю фактів, тому не можу це оцінювати та коментувати. Але кожен з членів комітету аргументував свою позицію. Засідання проводилося онлайн і послухавши його, можна дізнатися, хто як голосував і зрозуміти, як непросто приймаються колегіальні рішення", – сказав нардеп.
Довідково
Андрій Костін є основним комунікатором з боку України з міжнародними партнерами і Венеціанською комісією. Він же входить в ключовий внутрішній пул людей, що займаються питаннями судової реформи в Україні.
Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше
1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше
Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше
Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше
Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.