fbpx
Сьогодні
21:29 26 Чер 2021

Зеленський поставив низку запитань кандидатам на посаду канцлера Німеччини

Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у панельній дискусії на тему: «Роль Німеччини у світі», організованій Мюнхенською безпековою конференцією (MSC), під час якої звернувся до кандидатів на посаду Федерального канцлера Німеччини.

Про це пише Офіс Президента. 

У відеозверненні до учасників дискусії Глава держави наголосив: 26 вересня стане важливим днем не лише для них, а й для України.

«Вибори до Бундестагу мають значення для нас, адже Німеччина – це наш ключовий партнер. Це важлива сторона Нормандського формату й наш союзник на шляху до європейської спільноти», – зазначив Президент і додав, що саме тому бачення майбутнього Федерального канцлера політики щодо України є вкрай важливим для нього особисто.

Тож Володимир Зеленський звернувся до кандидатів з низкою запитань.

«Чи згодні ви, що європейський проект не буде завершеним і повноцінним без України? Чи згодні ви, що шлях України до Європи має бути дорогою з двостороннім рухом? Від Революції Гідності, коли сотні українців віддали свої життя за європейський вибір, минуло сім років. Чи не втомилась Європа так довго ховатися від питання членства України в ЄС? І чи не настав час від дипломатичних уникань перейти до чітких відповідей, умов, кроків і строків?» – поцікавився Президент.

Також Володимир Зеленський нагадав, що нині до державних кордонів України стягнуто близько 100 тисяч російських військових. У цій ситуації всі європейські лідери підтримують надання нашій країні належних безпекових гарантій, але водночас Україна не є членом НАТО.

«Тож якщо ми не в НАТО, про які саме безпекові гарантії йдеться?» – також запитав він.

Крім того, Глава Української держави поцікавився думкою кожного з кандидатів щодо підтримки проекту «Північний потік – 2», зокрема чи зміцнює він європейську безпеку, чи сприяє єдності континенту й чи є цей проект пасткою для України та всієї Європи.

«Як ви гадаєте, анексія Росією Криму та війна на сході України, понад 14 тисяч загиблих у війні на Донбасі та півтора мільйона людей, які змушені покинути власні домівки, – все це є достатніми причинами, щоб не розглядати всерйоз ідею відновлення самітів ЄС – Росія до відновлення територіальної цілісності України?» – запитав насамкінець Президент та подякував за чесні відповіді.

Участь у дискусії взяли голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС), прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет, віце-канцлер – федеральний міністр фінансів Німеччини (Соціал-демократична партія Німеччини, СДПН) Олаф Шольц та співголова партії Союз 90/Зелені Анналена Бербок.

Учасники заходу давали відповіді на ключові питання, які хвилюють міжнародну спільноту: якою має бути роль Німеччини у світі, яких наслідків очікувати для її міжнародної та безпекової політики в контексті трансатлантичних відносин та за їхніми межами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

7 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Генадій

А хіба Зеленський входить в жюрі з відбору німецького канцлера?

2
Рів з крокодилами

Та Зеленському по вагнерівцям доведеться дати відповідь і перше за все самому собі. Путін його кинув з обміном не віддавши всіх, а Лукашенко з вагнерівцями, якхй подарував Путіну. Ну хоч частину визволили з тих що сиділи довго, а після кидка Лукашенка стало зрозуміло де слабке місце в Україні при спецопераціях - це політики. Аналогічно як Луценко видав росіянам бійця Тумогаєва за вигаданим запитом "тероризм", і Порошенко повірив у домовленості з росянами - та послав катери через окуповану Керченську протоку, які обстріляли москалі і захопили.

Цікава ідея і по референдуму щодо стіни. "Стіна" необхідна - 200%. Тільки виносити це на референдум недоречно - це наче з себе відповідальність скидати. Україна немає сил поки відвоювати ні Крим ні військовий російський плацдарм на Донбасі - і може лише зменшувати "постійне ранення". То ж політично трубити про - це наша територія, а фактично відгороджуватись всіма можливими засобами зменшуючи гангренний вплив звідтілля та переселяти проукрлюдей. Це оптимальна політика нас сьогодні на мою думку. "Референдум про стіну" вдарятиме по політичній частині: "наші території" хоч і легалізує військову частину "повне відгородження" після переселення всіх бажаючих в Україну.

3
Рів з крокодилами

І грошей, від співпраці з росіянами купуючи енергоносії і збуваючи свої товари, німцям неохота втрачати, і одночасно не бажають наступними стати у списку жертв агресивного крокодила - то ж підтримують санкції інших, але котрі на шкоду собі намагаються уникати. Загпльні інституції міжнародні слабкі от і вдається їм так манервувати. З іншого боку Україна вже який рік подає ненайкращий приклад. Титанову руду постачаючи в Крим і купуючи вугілля в окупованих територій.

4

грозный парень, но на него ВСЕ ДАВНО ПОЛОЖИЛИ с прибором

5

Зеленский полуПрезидепт без разрешения полковника ЦРУ не решает, что сказать. Просто ЧМО. Кедми правильно об этом "недарозумении" сказал ублюдок (выродок) еврейского народа.Скачите дальше. Всего хорошего УКРАИНСКОМУ НАРОДУ.

6
Рів з крокодилами

Який пенсійний вік нанафтогазовій Росії без приказа ЦРУ? Лежіть далі. Каміння з неба вам.

7

А тебе-то какое дело, рабу московитской орды? Вот и скачи себе там рабом и дальше, выше поднимая зад под своих хозяев.))

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: