Про них вона сказала на пресконференції за результатами засідання Європейської ради, повідомляє Укрінформ.
Меркель відстоює позицію, що ЄС має говорити з Путіним як структура, це буде більш ефективно. Особисто вона переконана, що краще мати "спільний канал усіх держав-членів та наших установ, (Європейської) комісії та головування Ради з Росією, ніж якщо кожна країна робить це окремо або якщо багато країн роблять це окремо". В такому випадку, на її думку, буде представлена єдина позиція у відносинах з Росією. Визначення формату діалогу з Росією та умови для нього Меркель бачить як "подальший розвиток після 2014 року".
За словами канцлера, їй "трохи сумно" через те, що пропозиція не була підтримана. Однією з причин такого вона бачить те, що партнери в ЄС не мають достатньо довіри, щоб усвідомлювати, що можуть зустрітися з Путіним "із впевненістю та чіткістю".
Безперечним, зазначила Меркель, є те, що російський президент – не простий партнер, але й країни ЄС навряд чи готові до дружньої розмови з Москвою, адже фактично всі вони стикнулися з намаганнями впливу, гібридного інформаційного впливу, дезінформації тощо.
"Але все одно можна розмовляти в робочому порядку, я змушена це зробити разом з Еммануелем Макроном у Нормандському форматі; інакше ми далі не просунемося", – сказала Меркель, додавши, що буде продовжувати переконувати колег по ЄС.
Канцлер послалась на нещодавню зустріч з Путіним американського президента Джо Байдена. "З огляду на це я вважаю, що мало б сенс знайти формати, в яких Європейський Союз також розмовляв би з Росією", – заявила Меркель, додавши, що "знайома з резолюцією 2014 року".
Вона не вважає, що переговори з Путіним слід розглядати як якусь "форму винагороди". Вона згадала часи "холодної війни", коли в найскладніших умовах завжди існували канали розмов з Москвою.
Як повідомляла Рубрика, канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала ЄС налагодити переговори на високому рівні з президентом РФ Владіміром Путіним, намагаючись підтримати франко-німецьку пропозицію щодо саміту з російським лідером, що спричинило серйозні розбіжності в ЄС.
Франція та Німеччина у середу представили партнерам з ЄС пропозицію, що передбачає як схвалення ймовірності нових економічних санкцій проти Москви, так і сигнал про відкритість до саміту з Путіним.
Пропозиція негайно зустріла спротив деяких країн ЄС, особливо трьох країн Балтії та Польщі. Ініціативу обговорюватимуть у четвер на саміті ЄС.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.