У Зеленського пояснили сенс законопроєкту про суди та санкції РНБО
Нардеп від "Слуги народу", представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський вважає, що законопроєкт, згідно з яким суди не зможуть зупиняти дію санкцій Ради національної безпеки і оборони, не несе загрози демократичним принципам.
Про це він розповів "Україна 24".
"Сьогодні юрисдикція на такі категорії справ – це юрисдикція Окружного адміністративного суду Києва, а з урахуванням українських реалій, коли суддя може своїм рішенням зупинити рішення РНБО, яке фактично прийнято колегіально вищим керівництвом держави, це може створити додаткові загрози національній безпеці. Правомірно й обґрунтовано, щоб суд, поки не буде завершено розгляд справи, не міг зупиняти такі рішення РНБО, які стосуються важливих речей", – сказав нардеп.
Веніславський пояснив, що законопроєкт не передбачає заборони оскаржити рішення, йдеться тільки про те, щоб суддя не міг одноосібно зупиняти дію таких рішень до завершення розгляду справи.
"Цим законопроєктом не передбачена неможливість оскарження. Будь-який суб'єкт, проти якого застосовані санкції, може їх оскаржити в суді, суд може розглянути справу, встановити правомірність чи неправомірність. Йдеться про те, що поки суд розглядатиме, суддя може одноосібно зупинити дію конкретного рішення конкретного органу влади до завершення розгляду справи по суті. Якщо суд встановить, що було порушення, він може скасувати", – сказав Веніславський.
Нардеп зазначив, що закон не несе загрози демократичним цінностям і не суперечить Конституції.
"100% загроз демократичним цінностям немає. Є стаття 55 Конституції, яка гарантує кожному право оскаржити в суді будь-які незаконні, на його думку, рішення, дії або бездіяльність. Але суб'єктивне сприйняття не повинно мати наслідком зупинення важливих рішень РНБО, які ухвалюються в інтересах національної безпеки", – сказав Веніславський.