Така інформація оприлюднена у четвер на сайті Європейської Ради, передає "Укрінформ".
"Рада ЄС запровадила сьогодні нові обмежувальні заходи проти білоруського режиму у відповідь на ескалацію серйозних порушень прав людини в Білорусі та насильство стосовно громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також у зв'язку із примусовим приземленням рейсу Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року та пов'язане з цим актом ув'язнення журналіста Романа Протасевича та Софії Сапеги", – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, нові цілеспрямовані економічні санкції включають заборону на пряму або непряму торгівлю, постачання, передання або експорт будь-кому в Білорусі обладнання, технологій або програмного забезпечення, які можуть використовуватися для моніторингу або перехоплення інтернет- або телефонних комунікацій, а також товарів подвійного призначення та технологій для військового використання або для окремих персон, установ або органів у Білорусі.
Торгівля нафтопродуктами, калій хлоридом (поташ), а також товарами, що використовуються для виробництва тютюнової продукції, також є забороненою.
На додаток, заборонений доступ Білорусі на ринок капіталів ЄС, як і надання будь-якого страхування або перестрахування в інтересах білоруської влади та білоруських установ і агенцій.
Європейський Інвестиційний банк зупинить будь-які трансфери або виплати відповідно до існуючих угод щодо проєктів у державному секторі, і будь-яких існуючих контрактів з надання технічної допомоги. Країнам-членам буде запропоновано здійснити заходи з обмеження власної участі у фінансових установах, долучених до багатосторонніх проєктів з розвитку Білорусі, членами яких вони є.
"Сьогоднішнє рішення повною мірою виконує резолюцію Європейської Ради від 24 та 25 травня 2021 року, в якому глави держав та урядів ЄС закликали Раду ЄС заборонити перельоти в повітряному просторі ЄС для авіаліній Білорусі та заборонити доступ до аеропортів ЄС рейсів, що оперуються такими авіалініями, а також ухвалити необхідні заходи, включаючи додаткове включення до санкційних списків осіб та установ на основі відповідних рамкових умов для застосування санкцій. Всі ці заходи наразі здійснені", – йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Як повідомлялося, з жовтня 2020 року ЄС здійснив кілька раундів застосування санкцій у відповідь на розвиток ситуації в Білорусі.
Всі ці обмежувальні заходи були прийняті у відповідь на фальсифікацію президентських виборів у серпні 2020 року та їх результатів, на залякування та насильницькі репресії проти учасників мирних протестів, членів опозиції та журналістів у Білорусі.
Наразі усього 166 персон та 15 установ Білорусі є суб'єктами обмежувальних заходів ЄС, які включають заморожування активів для фізичних осіб та установ, а також заборону на подорожі для осіб, що включені до переліку санкцій.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.