fbpx
Сьогодні
19:53 24 Чер 2021

Мінкультури запустило промо ролик до 25-річчя з Дня ухвалення Конституції України

Фото: uk.wikipedia.org

Міністерство культури та інформаційної політики презентує промо ролик з нагоди 25-річчя Конституції України. У віршованій формі українці розповідають про базові статті Конституції.

За даними соціологічних опитувань, лише 10 % українців знають про свої права, закріплені в основному законі держави. Тому за режисерським рішенням статті Конституції загорнуті у вірші, що сприятиме запам'ятовуванню базових меседжів, закладених в Конституції України.

«Повага до  прав та свобод кожної людини незалежно від її віку, статі, етнічної приналежності, релігійних переконань  чи стану здоров'я – це надзвичайно важливий принцип демократії. Саме цей постулат знайшов своє місце в українській Конституції. Про це ми хотіли розказати в ролику. Українці мають знати свої права», – додав Олександр Ткаченко.

Один із основних акцентів у відео відведений також і темі свободи, що є основоположним принципом в українській Конституції – це і право на свободу  слова та вираження поглядів, і право на свободу  мирних зібрань.

Червоною ниткою через усе відео проходить тема Криму як безапеляційної частини України, та підкреслюється суверенітет України, та непорушність державного кордону, що закріплено в Конституції.

Не оминув ролик і тему Covid-19. В умовах епідемії короновірусу особливо актуальними є статті Конституції, які говорять  не лише  про невід'ємне право на життя кожної людини, а  і право на  медичну допомогу.

Окрім  розповіді про статті, що стосуються  базових прав людини (свободу, право на життя і повагу до гідності), відео нагадує про  державні символи України – це синьо-жовтий прапор та герб, які  закріплені в Конституції.

Підкреслюється  у промо і те, що в Україні єдиною державною мовою є саме українська.

Окрім офіційної сторінки МКІП у Facebook та Youtube каналі,  ролик до 25-річчя з Дня Конституції  також можна   буде побачити на національних та регіональних  телеканалах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: