fbpx
Сьогодні
09:55 23 Чер 2021

Наукові досягнення можуть серйозно знизити руйнівний вплив тютюнових виробів на здоров'я - Глобальний нікотиновий форум

English version here

Фото Depositphotos

У світі є серйозний запит на зниження негативного впливу тютюнових виробів на здоров 'я людини і наука готова дати обґрунтовану відповідь на цей запит. Але ключова проблема – чи готові політики і чиновники в усьому світі реалізувати науково-обґрунтований підхід на практиці.

Ці питання обговорювали вчені та активісти по боротьбі з тютюнопалінням 17-18 червня на Глобальному нікотиновому форумі-2021 в Ліверпулі (Великобританія).

Під час форуму спікери та учасники обговорили проблеми, що визначають майбутнє більш безпечного споживання нікотину і зниження шкоди від тютюну.

"Є ризик "політизації" науки (у сфері тютюнопаління – ред.), що веде до дослідницької упередженості. Важливо, щоб вчені і дослідники під впливом зовнішнього фінансування не ставали політичними активістами, які домагаються певних результатів", – заявив Клайв Бейтс, експерт у галузі тютюнового законодавства, керівник ASH UK (1997 – 2003) – провідної організації боротьби з курінням, директор Counterfactual Consulting.

Перш за все, такий підхід, на думку експерта, може негативно вплинути на ринок альтернативних нікотовмісних товарів – систем електронного нагрівання тютюну (де відсутній процес горіння), вейпів і снюса – які вже змогли серйозно знизити споживання більш небезпечних традиційних сигарет.

Девід Свенор, професор Університету Оттави і активний учасник руху за скорочення куріння в Канаді і в усьому світі, зазначив: щоб мати реальні шанси для скорочення куріння і поліпшення громадського здоров 'я, не можна повністю виключити з цього процесу тютюнову галузь.

"Коли я почав брати участь у розробці кроків, спрямованих на скорочення куріння на початку 1980-х років, одним з моїх занять було вивчення галузі. Тому що, в кінцевому підсумку, якщо ви хочете досягти успіху в регулюванні, політиці або судових процесах, вам необхідно мати реалістичне уявлення про свого опонента".

Ще одне порушене питання – готовність системи охорони здоров'я обернути нікотинові інновації на свою користь.

"Наукові досягнення можуть серйозно знизити руйнівний ефект від сигарет", – заявив Девід Свенор. – "Ми бачимо величезну кількість споживачів, які дійсно хочуть перейти на альтернативні продукти. Ми знаємо, що ці продукти можуть працювати краще. Так що інновації точно будуть. Питання в тому, чи спробуємо ми звернути це на користь громадської охорони здоров'я? Для цього необхідні розумні режими регулювання".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: