fbpx
Сьогодні
10:19 20 Чер 2021

В Україні створили перший інклюзивний застосунок для розвитку мовлення

17 червня відбулась презентація першого україномовного застосунку для розвитку мовлення.

Як зазначив заступник міністра освіти Артур Селецький, мобільний застосунок Digital Inclusion відкриває нові горизонти для розвитку, відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації дітей та дорослих аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя, повідомляють на сайті МОН.

Мета проєкту – залучення всього суспільства у використання технологій для розвитку або відновлення мовлення, соціалізацію та реабілітацію дітей та дорослих із розладами аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя, коли вербальна комунікація неможлива. Мобільний застосунок можна завантажити на смартфони та планшети, а вебверсією можна користуватися на комп'ютерах.

Зазначається, що це перший україномовний додаток для розвитку навичок комунікації, реабілітації мовлення, а також розвитку творчого мислення. У цьому можуть допомогти розділи "Слова" (універсальний словник із зображеннями та аудіосупроводом) та "Мої набори" (індивідуальний словник із зображеннями та аудіосупроводом, який можна розширити самостійно). Також у мобільному додатку є розділ, пов'язаний із творчістю, завдяки якому відбувається популяризація культурної спадщини та сучасного мистецтва з використанням технологій.

У розділі "Творчість" у мобільному додатку можна буде розвивати таланти людей будь-якого віку, поширювати приклади культурної спадщини в цифрову добу та поділитися своїм творчим результатом через месенджери та соціальні мережі. Свої роботи для створення різнокольорових композицій у петриківському та самчиківському стилі надала художниця Оксана Лупич. Також у колекції в розділі "Творчість" автори представили трипільські орнаменти, які, за їх словами, "є символічним зв'язком поколінь творців у такі різні історичні та технологічні часи".

"Родина таких людей, а також ті, хто надає послуги людям з мовленнєвими порушеннями, також мають інструмент для того, щоб зрозуміти потреби людей з інвалідністю бути почутими. Крім того, цей додаток може використовуватись, щоб асистувати комунікації. Уявіть, що ви зустрічаєте гостя з іншої країни і він загубився. Він може відкрити у додатку картинки й вибрати свої потреби. Те саме стосується людей, які не мають мовленнєвних порушень, але в яких сів голос, або які внаслідок травми не можуть говорити. Тобто завдяки цьому додатку ми реалізуємо дуже широкий спектр базових потреб", – сказала засновниця і керівниця соціального підприємства "ДивоГра" Ганна Усатенко.

Ініціатори презентації позиціонували мобільний застосунок Digital Inclusion як альтернативну і додаткову комунікацію, коли вербальна комунікація неможлива, зокрема у дітей з аутизмом та людей після інсульту і травм, а також для розвитку мовлення та творчого мислення.

Рубрика:
Технології

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: