fbpx
Сьогодні
19:33 20 Чер 2021

У Києві презентували прототип українського ударного безпілотника-невидимки

Фото: unian

У Києві міжнародна компанія ACE під час спеціалізованої виставки "Зброя і безпека – 2021" представила високошвидкісний військовий безпілотний апарат ACE ONE.

Про це пише "УНІАН".

Яка швидкість літального апарату?

Як розповів головний конструктор і керівник проєкту Олександр Лось, дрон розробили на основі новітніх технологій Stealth і має плоске крило, завдяки чому його складно вирахувати. Його швидкість наближена до надзвукової й становить 1000 км/год.

Також він зазначив, що компанія створює всі передумови, для того аби знизити радіопомітність літального апарату.

Окрім того, дрон розроблено з прицілом на те, щоб стати елементом протиповітряної оборони держави й знищувати безпілотники противника.

прототип українського ударного безпілотника-невидимки

Фото: defence-ua

прототип українського ударного безпілотника-невидимки

Фото: defence-ua

Як розроблювали дрон?

Над розробкою літального апарату працювали 25 вітчизняних конструкторів. А оскільки авіаційні й композиційні матеріали для дрона в Україні не виробляють, його виробництво передбачатиме міжнародну кооперацію. Для готового прототипу потрібно ще близько 30 місяців.

Керівник проєкту розповів, що серед майбутніх партнерів, це Польща, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Ізраїль, Південна Корея, Індія. Відповідно, це ті країни, з якими компанія вже почала співпрацювати та надалі планує працювати.

прототип українського ударного безпілотника-невидимки

Фото: unian

Як пише Defense Express, попередня вартість одного комплексу з декількох літальних апаратів (імовірно, трьох) і наземної станції управління становитиме від $12—13 мільйонів. Таку ціну розробник вказав в англомовному пресрелізі для виставки.

Безпілотник стелс-технології (невидимка) розробила Міжнародна українська компанія ACE у партнерстві з держпідприємством «Івченко-Прогрес» та компаніями «Мотор Січ» і «Гідробест». Над проєктом працювали десятки українських учених і фахівців на чолі з колишнім гендиректором ДП «Антонов» Олександром Лосем і ексголовою Держкосмічного агентства Володимиром Усовим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: