Аналітичний відділ Picodi.com вирішив дізнатися, з якими витратами зіштовхуються власники собак та котів.
Заводячи собаку, перш за все доведеться зіштовхнутися з разовими витратами, які ми поділили на 2 групи: придбання домашньої тварини і необхідні покупки.
Собаку можна взяти з притулку або купити у заводчика. За вихованця з притулку, як правило, платити не треба, а ось середня ціна цуценят найпопулярніших в Україні порід — 6 000 грн.
До розширеного набору ми віднесли три послуги, які не є обов'язковими, але позитивно впливають на здоров'я і безпеку вихованця: кастрація/стерилізація, чіпування і курси дресирування. Все це може обійтися в 7 010 гривень.
Необхідні для кожної собаки і такі речі як: нашийник, шлейка, повідець, адресник, лежанка, щітка і 2 миски (для води і їжі). Середня вартість такого набору становить 2 150 гривень. У свою чергу, покупка спеціальної шлейки і ременя безпеки для перевезення чотириногого друга в автомобілі, одягу для захисту від холоду і дощу, нашийника, що світиться, намордника і переноски обійдуться в додаткові 2 850 ₴.
Регулярні витрати, які пов'язані з утриманням собаки, ми розділили на 5 категорій:
Щоб забезпечити правильне харчування, доведеться витратити від 7 700 грн на рік (у випадку маленьких собак) до 23 200 грн (для великих порід). Якщо ж господар зважиться на корм преміум-класу, серед якого можна знайти вологий корм, наприклад, без курки чи злаків, то і ціна такої дієти буде коливатися від 17 300 до 39 500 гривень на рік.
У витрати, пов'язані з доглядом за собакою, ми включили регулярний прийом глистогінних засобів (дегельмінтизація 2 рази на рік), засоби від кліщів і бліх, шампунь і річний запас пакетів для прибирання за собаками. Разом все це коштуватиме 1 770 гривень. У Розширений пакет увійшло відвідування спа-салону для собак, щоб помити, підстригти і вичесати вихованця. За умови відвідування салону раз на два місяці необхідно заплатити ще 12 130 грн на рік.
Кожній собаці потрібні іграшки: пищалки, канати і м'ячики. Однак ці іграшки не прослужать вічність, тому заплатити за них доведеться близько 550₴ за рік. Також можна придбати розвиваючу іграшку за 705 гривень.
У свою чергу, не варто забувати про здоров'я вихованця. Щорічне щеплення від сказу і огляд у ветеринара обійдуться в 400 грн, за умови, що собака здорова. Найчастіше доводиться брати до уваги процедуру чищення зубів (додаткові 400₴), тому що загальнодоступні засоби від зубного каменю у собак не завжди виявляються ефективними.
Остання категорія — додаткові послуги: догсіттер, готель для собак і страховка (13 625 грн). Хоч ці послуги не є обов'язковими, вони можу полегшити життя, наприклад, на час поїздки у відпустку або в разі хвороби вихованця.
Таким чином ціна "стандартного" пакету, що включає тільки найнеобхідніше, коливається від 10 420 (у випадку маленьких собак) до 25 920 ₴ (для великих порід). У свою чергу, фінансові витрати на Розширений пакет в 3 рази більші (46 880 грн у випадку маленьких порід і 69 080 грн у випадку великих собак).
У деяких країнах, наприклад, в сусідній Польщі, власники собак платять податок за свого вихованця. В Україні такий податок поки що відсутній.
Середня ціна кошенят найпопулярніших в Україні порід — 9 500 гривень. А додаткові витрати на кастрацію/стерилізацію та чіпування збільшують разові витрати на 1 560 грн.
Вартість найнеобхіднішого набору, що складається з туалету, лопатки, дряпки, лежанки, щітки, мисок, ножиць для кігтів і переноски, може дорівнювати 1 840 ₴. Розширений набір (+ 3 700 грн) додатково включає в себе шлею, повідець, одяг, будиночок і автоматичну годівницю.
Регулярні витрати на кота ми також поділили на 5 категорій:
Річне харчування кота обійдеться власнику в 13 300 ₴. Якщо віддати перевагу преміум-кормам, то ця сума виростає до 23 500 гривень.
Іграшки зі стандартного набору («рибки», вудки-дражнилки, м'ячики) коштуватимуть близько 250 грн. Якщо додати в цю категорію розвиваючий гаджет, то ціна комплекту збільшиться на 310 гривень.
Догляд — друга за сумою коштів категорія в «котячій» частині дослідження. Річні витрати на стандартний набір досягають 3 880 грн. У цю категорію потрапили наповнювач для туалету, одноразові пелюшки, шампунь, засоби від бліх, кліщів і паразитів. А стрижка і миття кота в салоні обійдуться у додаткові 1 740 ₴.
Профілактичний огляд у ветеринара раз на рік в середньому коштує 250 гривень. Необов'язкові, але рекомендовані щеплення і чищення зубів обійдуться в 700 грн.
До додаткових послуг, як і у собак, відносяться страховка і перебування в спеціальному готелі для тварин (4 525 гривень).
Підсумовуючи всі необхідні і стандартні витрати, можна сказати, що річне «обслуговування» кота коштує 17 680 ₴. Якщо віддати перевагу більш дорогим кормам і додатковим товарам, то ця сума зростає на 17 475 гривень (всі разом 35 155 ₴).
Україна отримала від Сполучених Штатів Америки лише половину обіцяної зброї. Також допомога Європи для українських… Читати більше
У Чернігівській області українські прикордонники оперативно знищили російські триколори, які окупанти встановили на зруйнованому мосту… Читати більше
Продовжувати кампанію за військову підтримку України закликала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок партію "зелених",… Читати більше
Україна мобілізувала недостатню кількість людей після ухвалення закону про мобілізацію, і вона не становить 500… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський вважає, що підтримка США, зокрема новообраного президента Дональда Трампа, є ключовою… Читати більше
Російська федерація активізує спроби вплинути на політику західних країн у контексті війни проти України. На… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.