Про це повідомив президент аналітичного фонду The Potomac Foundation, експерт з питань оборонної стратегії та національної безпеки Філіп Карбер, передає "Укрінформ".
"У зв'язку з агресивною поведінкою РФ у регіоні, особливо з тим, що стосується мілітаризації Чорноморського регіону, США та НАТО потребують присутності Повітряних сил у цьому регіоні. І з цієї точки зору українські бази, аеродроми, які використовуються Повітряними силами ЗС України, є вкрай важливими для такої повітряної присутності.
Особливо у зв'язку з прикрим розвитком подій у Білорусі, коли ми розуміємо, що Білорусь стає частиною РФ, і відтак – російським кинджалом, спрямованим у серце Варшави. Ми розуміємо, що Сполучені Штати потребують також військово-повітряної присутності на протяжності всього кордону щонайменше для того, щоб здійснювати постійний моніторинг ситуації й мати можливості для раннього виявлення і попередження військових загроз", – наголосив Карбер.
Водночас він підкреслив, що коли говорить про українські аеродроми та бази, які можуть використовуватись Військово-повітряними силами США, мова, звичайно, не йде про постійне їх розміщення на території України.
«Мова йде про те, що українська військово-повітряна інфраструктура має бути розвинена і здатна приймати при потребі літаки американських Збройних сил, у тому числі для проведення тимчасових польотів з метою проведення повітряної розвідки, оцінки ситуації.
По суті те, що Україна може запропонувати – це використання Сполученими Штатами повітряного простору України та інфраструктури ВПС ЗСУ для такого спільного патрулювання», – пояснив експерт.
Відповідаючи на питання, що Україна могла б отримати натомість, Карбер зазначив, що йдеться про можливий ленд-ліз та поставки в Україну літаків F-15 (McDonnell Douglas F-15 Eagle – ред.), F-16 (General Dynamics F-16 Fighting Falcon – ред.), А-10 (Fairchild-Republic A-10 Thunderbolt II – ред.), бойових вертольотів АН-64 (McDonnell Douglas AH-64 Apache,«Апач» – ред.), адже зараз ВПС США проводять заміну значної кількості літаків, які знаходяться в чудовому технічному стані, мають ще достатню кількість льотних годин, але будуть відправлені на консервацію.
Читайте також: Хомчак зустрівся із президентом американського фонду «Потомак»
Крім того, експерт вважає, що Україна потребує й американського зенітного ракетного комплексу Patriot.
"Якщо у США з'являються потенційні можливості для використання інфраструктури Повітряних сил ЗС України, тоді виникає потреба у захисті такої інфраструктури. В такому випадку США могли б забезпечити такий протиракетний захист", – вважає Карбер.
Він відзначив важливість України з точки зору глобальної безпеки та нагадав про відповідальність США, які "втягнули Україну в Будапештський формат", в результаті чого вона втратила статус ядерної держави.
"Звичайно, США мають нести відповідальність за той стан, який є з безпекою в Україні", – резюмував експерт.
Аналітик вважає, що Україна повинна офіційно стати стратегічним партнером США, а не "головним союзником поза НАТО", оскільки цей статус дозволив би забезпечити військову допомогу Україні.
Сильна Україна потрібна для того, аби стабілізувати Східну Європу, резюмував Карбер.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.