У день акції на захист ЛГБТ від насильства у Києві напали на активіста
5 червня після акції на підтримку законопроєкту 5488 невідомі напали на активіста та його друга на грунті ненависті (лукізм, трансфобія (нападники вирішили, що хлопці є трансперсонами), гомофобія (вони використовували відповідну риторику).
Про це виданню ZMINA повідомив один з потерпілих, активіст Міжнародного кліматичного руху Fridays For Future (П'ятниці за майбутнє) Ільєсс Ель Кортбі.
Як розповів хлопець, увечері він із другом відпочивав у кафе "Софра" на літній терасі після участі в акції на підтримку законопроєкту щодо боротьби зі злочинами ненависті проти ЛГБТ.
У закладі до них підійшли троє невідомих молодиків. Останні почали вигукувати на адресу потерпілих нецензурні гомофобні образи та погрожувати фізичною розправою через їхню зовнішність.
"У нас питали, що ми тут робимо, чого в мого друга нестандартний колір волосся, у мене питали, чому я підтримую ЛГБТ, говорили, що вони не люди", – сказав Ель Кортбі. Він також зазначив, що нападники були одягнені в чорну "тактичну форму без розпізнавальних знаків, яку він бачив на представниках праворадикальних угруповань".
"Вони пролили на нас каву, кинули мені в обличчя пляшку з молоком та забризкали сльозогінним газом. У цілях самозахисту я теж дістав газовий балончик. Потім нападники збіглися довкола мене. Я їх затримував, щоб мій друг утік, зрештою я забіг усередину кафе", – розповів активіст.
Працівники закладу натомість намагалися його вигнати. Потерпілий просив їх викликати охорону та поліцію, але ті відмовлялися, бо "не хотіли проблем".
Хлопець розказав, що згодом у заклад зайшла охорона з ринку поряд, яка також намагалася виштовхнути потерпілого з приміщення.
"Нападники також зайшли до кафе. Вони кричали охоронцям, що це я все почав. Потім почали мене бити по голові та спині, продовжували ображати. Але в закладі були свідки, які стали на мій бік, вони викликали правоохоронців", – повідомив Ель Кортбі.
У цей час до кафе прибула його офіційна охорона. Утім, нападники втекли.
На місце інциденту приїхало три екіпажі поліції, зауважує Ель Кортбі. Однак патрульні почали питати в нього, чи не перебуває він у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
"Я сказав, де я працюю, після чого поліція стала серйозніше сприймати те, що я розповідаю. Мене забрали у відділок, де я написав заяву", – зазначив активіст.
Він додав, що йому не видали скерування на судово-медичну експертизу. Однак наступного дня після нападу потерпілому стало гірше, його доставили в лікарню:
"Кажуть, що в мене струс мозку", – сказав Ель Кортбі.