Як повідомляє Associated Press, про це йдеться в дослідженні групи американських науковців, оприлюдненому 3 червня у виданні Current Biology.
Досліджуючи китів, науковці раніше зосереджувалися виключно на показниках їхньої смертності. Але про можливість загибелі виду може свідчити й те, чи здатні його представники до розмноження й вигодовування малюків — а це залежить якраз від розміру китів.
Співавторка дослідження, Емі Ноултон із Нью-Інґленд Екверіум, що в Бостоні, розповіла про експедицію кількарічної давнини, коли вона виявила кількох дрібних південних китів. За розміром їм мав би бути рік, але аналіз показав, що вони були вдвічі старші.
Це й наштовхнуло дослідників на чолі з науковцем Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США Джошуа Стюартом на більш масштабне дослідження. Вони взяли зображення 129 південних китів звичайних, зроблені протягом 1981-2019 років, і порівняли їх.
З'ясувалося, що за двадцять років розмір китів зменшився в середньому з 14 метрів до 13. Це означає, що вони не матимуть достатньо сил, щоб вигодовувати молодняк, ба навіть завагітніти. А отже, популяція південних китів звичайних буде скорочуватися.
Аналізуючи, чому так сталося, науковці вказують на людський чинник. Потрапляння китів у сіті, зіткнення з рибальськими човнами й кліматичні зміни, через які зникає їхній природній харч, — усе це призводить до стресу, а отже, й зменшення розмірів тварин.
«Понад 83% південних китів звичайних принаймні раз у житті потрапляли в сіті, а деякі з них — навіть вісім разів. Якщо це їх не вбиває, то точно впливає на здатність розмножуватись», — каже Емі Ноултон. Вона додає, що наразі, за оцінками, у світі залишилися близько 350-400 південних китів звичайних. У 2010 році їх налічувалося пів тисячі.
Життя стало таким динамічним і непередбачуваним, що іноді виникає відчуття: планета несеться в якусь глибоку… Читати більше
Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Часів Яр і проводять штурмові дії в період… Читати більше
Дніпровська лікарня розширює можливості реабілітації для захисників. Завдяки запуску другої черги центру, допомогу тут зможуть… Читати більше
В Україні 24 січня відзначається День зовнішньої розвідки. Глава держави Володимир Зеленський привітав особовий склад… Читати більше
Сили КНДР станом на середину січня 2025 року втратили 4000 осіб у наступальних бойових операціях… Читати більше
Національна гвардія України отримала перші зразки нової техніки, призначеної для радіаційного, хімічного та біологічного захисту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.