Вчені навчили робота “посміхатися у відповідь”

Вчені з Колумбійського університету Нью-Йорка використовували технологію машинного навчання, щоб навчити роботів відповідати на емоції людей.

Дослідники вважають, що це може допомогти створити довірчі відносини між людьми та їхніми колегами-роботами, повідомляється в блозі університету.

Як відзначають вчені, емоції іншої людини відіграють одну з головних ролей в побудові довірчих відносин. Але більшість роботів все ще зберігають статичний вираз обличчя. Разом з тим, вони все частіше використовуються в сферах, які вимагають тісного контакту з людьми, тому питання про створення роботів, здатних реагувати на емоції людей, постає все більш гостро.

Дослідники протягом п'яти років працювали над створенням EVA – робота, з м'яким обличчям, яке відповідає на емоції, які демонструють люди неподалік. Незважаючи на те, що це звучить досить просто, створити робота, який може передавати міміку, доволі важко. Багато в чому це завдання ускладнюється тим, що протягом багатьох років частини роботів створювали з металу і пластику, які були занадто грубими, щоб рухатися, як тканини тіла людини.

Перший етап створення проєкту EVA почався кілька років тому, коли група студентів розпочала роботу над створенням «тіла» робота. Вони створили обличчя EVA, яке може виражати кілька основних емоцій: гнів, відразу, страх, радість, смуток і здивування, а також безліч більш тонких мімічних дій. Робить робот це за допомогою спеціальних «м'язів», які повторюють рухи м'язів обличчя і шиї людини.

Вчені зізнаються, що найбільш складною частиною проєкту було створення системи, яка буде достатньо компактною, щоб поміститися в череп розмірами з людський, але все ж достатньо потужною, щоб відтворювати емоції.

Після завершення першого етапу проєкту, вчені приступили до другого – створення штучного інтелекту, який міг би керувати рухами обличчя EVA. Незважаючи на те, що анімовані роботи використовуються в парках атракціонів вже кілька років, команда вчених зробила кілька важливих удосконалень. Перше – робота навчили зчитувати і відображати емоції, які демонструють люди поруч. Друге – здатність повторювати людські емоції EVA отримала завдяки перегляду відео. Робот не тільки переглядав відео, але і стежив за власним «відображенням», щоб зрозуміти, чи відповідає воно побаченому.

Незважаючи на це, дослідники визнають, що емоції, які відображає EVA, все ще далекі від того, як виглядає обличчя людини.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський: Сили оборони зберігають буферну зону в Курській області, щоб убезпечити Суми й Харків

Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Житель Курахового вирвався з російського полону: зі зламаною ногою чоловік добрався до українських військових

Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У Львівському медуніверситеті створили сучасний хірургічний блок для навчання бойових медиків

У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Зеленський призначив командувача Сухопутних військ Драпатого керівником ОСУВ “Хортиця”

Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Україна і Молдова підписали угоду про взаємне визнання дипломів про освіту та наукових ступенів

Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У Рубіжному росіяни вимкнули мобільну мережу. Для зв’язку функціонують лише 4 таксофони, – Лисогор

В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше

Sunday January 26th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.