fbpx
Сьогодні
16:55 08 Чер 2021

Голова НАЗК назвав кращій інструмент із запобігання корупції

Електронний реєстр декларацій є найкращим інструментом з точки зору запобігання корупції, заявив голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

Він також заявив про важливість забезпечення невідворотності покарання за недекларування доходів, пише ДТ.

"Система декларування в Україні довела свою ефективність. Понад 5 тисяч кримінальних проваджень було зареєстровано за фактами недостовірного декларування. Лише за минулий рік ми виявили лише пів мільярда гривень незадекларованих активів. Вже на сьогодні ми спільно з САП та НАБУ заявили два позови про конфіскацію необґрунтованих активів. Тобто тих, що вказані в деклараціях, однак не підтверджені доходами. Це все, а також минулорічне рішення КСУ, свідчить про ефективність як реєстру декларацій, так і роботи НАЗК і роботи НАБУ", – заявив Новіков.

Відповідаючи на уточнююче питання щодо рішення Конституційного суду про скасування відповідальності за брехню в деклараціях, Новіков пояснив, що його винесли саме після того, як у тодішнього голови КСУ Олександра Тупицького виявили незадеклароване майно, розташоване в окупованому Криму. Тоді ж НАЗК виявило, що двоє суддів не декларували суттєві зміни в майновому стані. Щодо ще однієї судді Конституційного суду виявили факт недекларування дорогої автівки.

"З точки зору запобігання корупції реєстр декларацій є найкращим інструментом. Тому що немає сенсу вчиняти правопорушення й набувати статків, бо ти не зможеш їх використати. Бо реєстр декларацій містить дані як про доходи, так і про видатки публічних службовців… Тобто, фактично, інститут конфіскації ефективно може існувати і функціонувати лише за належної умови роботи реєстру декларацій", – додав Новіков.

Голова НАЗК додав, що декларації ефективні і самі по собі. Однак для того, аби ефективно працював весь механізм повинні бути не лише зобов'язання декларувати доходи, а й відповідальність за порушення таких вимог.

"За відсутності відповідальності за недекларування, яка б передбачала стягнення необґрунтованих активів, саме по собі декларування не може бути настільки ефективним", – вказав Новіков.

За його словами, сьогодні в УКраїні найбільший реєстр декларацій у світі. Зокрема, щороку подається від 800 до 900 тисяч декларацій подається до реєстру. Водночас НАЗК може перевірити лише 1-2 тис. декларацій.

"Отже, без діджиталізації взагалі перевірка неможлива. Що зроблено в Україні? За допомогою Євросоюзу побудована система логічного арифметичного контролю. Буквально тиждень тому її значно модернізували. Змінили її правила. Система звіряє дані в деклараціях з державними реєстрами. Ця система автоматично перевіряє всі 800 тисяч декларацій. Сьогодні ми проводимо перевірку 728 декларацій, з них 13 поки за результатами роботи цієї системи. Бо вона почала працювати лише з 1 червня", – зазначив голова НАЗК.

Новіков заявив про те, що для того, аби реєстр декларацій та реєстр політичних партій належно працювали, потрібно забезпечити невідворотність відповідальності.

"Для цього нами розроблена антикор стратегія. Сподіваюся, парламент найближчими тижнями її прийме. І закінчення нарешті судової реформи", – підсумував Новіков.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Голова НАЗК дуже помиляється (хоче себе зберегти)! Не ЕРД спасет его и окружающих от соблазна обогатится за счет других! Коррупция немедленно исчезнет на всегда, а НАЗК расформируют, как не нужный никому атрибут, если в приемной НАЗК установить стационарно-действующий макет ГИЛЬЯТИНЫ!

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: