fbpx
Сьогодні
16:07 07 Чер 2021

КНУ позбавив Лукашенка звання "Почесного доктора"

Фото: Рубрика

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка позбавив самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка звання "Почесного доктора".

Як про це повідомили на сайті КНУ, таке рішення було прийняте Вченою радою університету.

Повідомляється, що перед розглядом зазначеного питання Вчена рада внесла зміни до Положення про звання "Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка". Зокрема, додано пункт, яким прописано підстави для позбавлення звання "Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка", а це:

  • публічні висловлювання на підтримку сепаратизму з метою відділення та приєднання території України до іншої держави;
  • публічні висловлювання щодо порушення територіальної цілісності та недоторканості України;
  • здійснення діяльності або вчинення дій, що призводять до порушення основоположних прав і свобод людини, закріплених Міжнародним біллем про права людини та іншими міжнародними документами з прав людини ратифікованими Україною;
  • інші вчинки, що підривають авторитет України на міжнародній арені, несумісні з почесним званням "Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка".

Підставою для позбавлення Лукашенка звання стало те, що самопроголошений керівник Білорусі "впродовж останніх двох років розгорнув масштабну хвилю терору проти опозиції, регулярно наказує застосовувати тортури проти тисяч своїх співгромадян, вдається до актів "повітряного тероризму", публічно зневажає територіальну цілісність України, дозволяє собі обурливі висловлювання на адресу нашої держави та її керівництва".

Комісії також підтримали численні звернення університетської спільноти, а також врахували позицію органів державної влади України.

Вчена рада 55 голосами підтримала рішення і позбавила Олександра Лукашенка звання Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

"Таке рішення не є виявом неповаги до білоруського народу, з яким нас продовжують єднати добросусідські відносини", – наголошують в КНУ.

Довідка

Диплом "Почесного доктора" Лукашенку вручив 5 листопада 2009 року ректор Леонід Губерський, а саме звання йому було присвоєно 2 листопада 2009 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: