Новини

Активісти закликали Раду посилити контроль за найбруднішими підприємствами

У понеділок 7 червня ГО Екодія разом із Екологія-Право-Людина (ЕПЛ), Українська природоохоронна група (УПГ) та іншими ГО провела акцію з вимогою до представників влади прийняти законопроєкти про державний екоконтроль (№ 3091) та зменшення промислового забруднення (№ 4167).

Це відбулось під БЦ Парковий, де проходить Всеукраїнський форум «Україна 30. Екологія», пише Рубрика з посиланням на коментар Екодії.

Активісти вимагають, щоб народні обранці прийняли ці законопроєкти (ЗП) до 15 липня – останнього дня роботи парламенту перед літніми канікулами. Прийняття цих законів дасть можливість українцям дихати чистим повітрям, а підприємства-забруднювачі змусить зменшувати викиди. 

Що пропонує ЗП про державний екоконтроль (№ 3091) 

Він передбачає зокрема підвищену відповідальність інспектора за перевищення повноважень, врегулювання системи нарахування збитків та стягнення за шкоду довкіллю. Крім цього, буде створено новий орган державного екоконтролю та ліквідовано корумповану Держекоінспекцію. 

Цей ЗП вже 4 роки в розробці Міндовкілля та юристів. 19 лютого 2021 року депутати проголосували за повторне перше читання, однак законопроєкт досі не винесли на друге читання. 

Що пропонує ЗП про зменшення промислового забруднення (№ 4167)?

Він вимагає від підприємств  зменшити  викиди забруднюючих речовин. У них для цього буде 12 років на поступову модернізацію, відповідно до найкращих доступних технологій і методів управління (НДТМ). 

НДТМ вступають в силу за 4 роки з моменту прийняття цього ЗП. Ті підприємства, які не встигають модернізуватись, можуть отримати відступ у Міністерства захисту довкілля до 12 років на основі інвестиційних планів щодо власних фінансових показників. Також законопроєкт запроваджує «моніторинг на трубі» 24/7. Дані про викиди в атмосферне повітря стануть доступними для всіх, зокрема для екоінспекторів, у режимі реального часу. 

Цей законопроєкт майже два роки розробляється Міндовкілля та експертним середовищем. 21 травня 2021 року депутати вдруге провалили голосування документа: для ухвалення не вистачило всього 13 голосів.  

"Україна потребує реформ у сфері захисту довкілля вже десятки років. Розроблені законопроєкти 3091 та 4167 покликані запобігти забрудненню довкілля через діяльність підприємств промисловості, а також сільським господарством. У разі їх прийняття та реалізації можна вберегти здоров'я мільйонів жителів країни. Саме тому ми закликаємо народних депутатів підтримати ці два законопроєкти вже найближчим часом та довести, що їм важливе здоров'я власних виборців", – говорить Михайло Амосов, в.о. керівник відділу екологізації промисловості ГО Екодія.

Свіжі дописи

  • Новини

Пошкоджено промислове підприємство: ворог атакував дронами Київську область

У неділю, 24 листопада, російські війська атакували Київську область застосувавши ударні дрони. Уламки збитих БпЛА… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Католицькі жінки закликали до протесту через “зраду” Папи Франциска: що відомо

Католицькі жінки звинуватили Папу Римського Франциска й кардиналів в ігноруванні закликів надати жінками більшу роль… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

До лонглиста “Оскара” увійшли 6 фільмів про Україну: які стрічки потрапили

Американська кіноакадемія оприлюднила списки фільмів, які розглядатимуть для номінацій на премію "Оскар-2025". До лонглиста 97-ї… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британію накрив потужний шторм “Берт”, є загиблі

У Великій Британії потужний шторм "Берт" спричинив загибель чотирьох людей. У прибережних районах пориви вітру… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Литва надала нову партію військової допомоги Україні: що відомо

Міністерство оборони Литви анонсувало передачу Україні нової партії військової допомоги цього тижня. Про це відомство… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Усе ще будуть діяти графіки відключення: “Укренерго” встановило обмеження по світлу на 25 листопада

В Україні 25 листопада все ще будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте світло будуть вимикати… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.