Над Одещиною пролетіла рекордно велика зграя рожевих фламінго: фото

Найбільша за історію спостережень зграя рожевих фламінго пролетіла над територією Одеської області і зупинилася в румунській частині дельти Дунаю.

Про це розповів науковий співробітник Дунайського біосферного заповідника, орнітолог Максим Яковлєв, повідомляє Думська.

Еколог також розповів, що перша зграя з 60 особин з'явилася в районі Старостамбульського гирла ще 21 травня. Пізніше до них приєдналася ще одна група птахів, майже така ж за кількістю. На початок літа птахів у зграї на озері Тузла побільшало до 113. Орнітолог припускає, що дві зграї могли об'єднатися.

Фахівці поки не знають, як фламінго опинилися в дельті Дунаю. Підозрюють, що птахи можуть бути частиною популяції з північного Казахстану.

"Найближчі гніздові осілі групи в Малій Азії (приблизно 1200 км) і на південних Балканах (приблизно 600 км). Деякі орнітологи вважають, що птахи можуть бути і частиною популяції з північного Казахстану. Саме птахи цієї групи здійснюють міграції, і для них характерний дуже широкий розліт на зимівлю – від В'єтнаму, Шрі-Ланки та Індії на південь, до Туреччини, Кіпру та Тунісу на захід-південний захід", – зазначив орнітолог.

Уточнюється, що останніми роками фламінго все частіше з'являються в межах України. Зазвичай їхня кількість не перевищувала 25 особин. Найчастіше їх помічали на території тимчасово окупованого Криму.

Фламінго селяться на великих озерах із солоною водою, морських лагунах і лиманах. Живляться дрібними ракоподібними, молюсками, личинками мух, одноклітинними водоростями та насінням на мілководді з мулистим дном, проціджуючи воду дзьобом. Саме харчування ракоподібними й червоними водоростями забезпечує червоне забарвлення фламінго.

Фахівці рекомендують не турбувати птахів.

Зараз чисельність фламінго у світі завдяки природоохоронним заходам зростає. Однак нестача територій для гніздування, конкуренція і кліматичні зміни змушує птахів знаходити нові місця для гніздування і харчування.

Рожевий фламінго — єдиний вид фламінго, що мешкає на території колишнього Радянського Союзу. Їх можна зустріти в казахстанських озерах Тенгіз, Челкартенгіз і Ащитастисор.

У Європі фламінго гніздяться у заповіднику Камарг, в гирлі річки Рони, що на півдні Франції, в Лас-Марісмасі — на півдні Іспанії, а також в заповіднику Станьо ді Молентарджіус у Кальярі, на півдні острова Сардинія.

Фото: Mircea Bezergheanu

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.