Про це розповів викладач Сумського національного аграрного університету, співзасновник та директор ТОВ «FoodBIOPack» Дмитро Бідюк, передає Укрінформ.
«Ми із студенткою 5-го курсу кафедри технології харчування Тетяною Ярмош створили біоупаковку, яку назвали FoodWastePack, що означає пакування з харчових відходів. Вона використовується для харчової продукції», – розповів Бідюк.
За його словами, така упаковка складається на 50% з харчових відходів, які використовуються як наповнювачі – подрібнені залишки овочів, фруктів, шкаралупи горіхів, яєць та інші, а ще 50% – це зв'язуючі компоненти, а саме біополімери, які можна отримувати з кісток тварин і риби.
Ярмош зауважує, що така упаковка одноразова і може бути їстівною. Біоупаковка ще й водорозчинна, тому в ній можна зберігати каву з цукром, які для приготування напою достатньо залити кип'яченою водою. Крім того, розробники експериментували зі зберіганням у ній пасерованих в олії овочів для приготування супів. Таке пакування також можна додати з концентратом в окріп, де воно повністю розчиниться.
Якщо біоупаковку виробляють з відходів овочів та фруктів, її можна навіть з'їсти. Ту, де є шкаралупи горів і яєць, не варто вживати, а компостувати та отримувати добрива.
Окрім біопакування в університеті експериментують зі створенням етикеток для пластикових пляшок за аналогічною технологією. Такі упаковки та етикетки безпечні для довкілля, а для їх фарбування використовують натуральні барвники.
Нещодавно команда FoodWastePack презентувала цю ідею на Plastic Challenge Hackathon, учасники якого запропонували рішення щодо екологічної альтернативи пластикового паковання для продукції МК «Галичина». Як спеціальний партнер заходу, компанія вручила грошову нагороду на розвиток екологічної ідеї переможцям, повідомила пресслужба компанії Рубрику.
«Наша компанія тримає руку на пульсі та слідкує за світовими тенденціями й рішеннями в екологічній сфері, зокрема альтернативі пластиковому пакованню. На жаль, зараз повноцінної заміни пластику, що могла б відповідати всім нормам зберігання молочної продукції ще не існує, це проблема та виклик для всієї галузі. Проте ми раді, що ці питання порушуються на всеукраїнському рівні та підтримуємо ініціативи молодих науковців наблизитися до інноваційних екологічних рішень», – зазначила Оксана Андрушків, директор з маркетингу молочної компанії «Галичина».
Організатори Plastic Challenge Hackathon зазначають, що прагнуть об'єднати наукову та бізнес галузі у пошуку інноваційних рішень та підтримки ініціатив у сфері розробки екологічних альтернатив пластику. У хакатоні взяли участь 13 команд з всієї України. Рішення стосувалися як створення повністю екологічних відповідників пластику, так і варіантів його прикладного повторного використання у побуті.
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.