Новини

В Австралії народилися перші за понад 3 тисячі років тасманійські дияволи

В Австралії вперше за понад 3000 років зафіксували народження тасманійських дияволів. Тривалий час вид був вимерлим на континенті, але з осені 2020 року екологи намагаються сприяти відновленню популяції цих тварин.

Про це у вівторок, 25 травня, повідомила австралійська благодійна організація Aussie Ark, яка займається розведенням тасманійських дияволів.

Екологи з Aussie Ark зафіксували народження семи дитинчат тасманійського диявола в заказнику дикої природи Беринґтон. Розміром новонароджена тварина — як арахісовий горіх у шкаралупі. Дитинчата залишатимуться в сумці матері протягом трьох місяців.

За словами глави Aussie Ark Тіма Фолкнера, це перше підтверджене народження тасманійських дияволів у дикій природі Австралії. Тварини будуть відігравати важливу роль в екосистемі континенту — передусім як природні конкуренти лисиць та опосумів.

Хто такі тасманійські дияволи

Тасманійські дияволи — тварини розміром із невеликого собаку, які живуть поодинці й вирізняються чорним хутром і жорстокістю, з якою вони поїдають свою здобич. Після вимирання тилацинів у 1936 році тасманійські дияволи стали найбільшими сумчастими хижаками на планеті.

Тасманійські дияволи вимерли на території материкової Австралії задовго до її колонізації європейцями. Вважається, що це сталося через розведення там диких собак динго, які є природними конкурентами цих сумчастих.

Крім того, цим тваринам загрожує один із небагатьох видів раку, що є заразним, — пухлина морди. Вона вражає саме тасманійських дияволів, і через неї їхня популяція на Тасманії скоротилася на 80-90%, кажуть в Aussie Ark.

Нині тварини поширені лише на острові Тасманія, який входить до складу Австралії в статусі окремого штату. За даними Aussie Ark, усього їх там налічується близько 25 тисяч особин. Із вересня 2020 року організація почала поступово переселяти тварин в Австралію.

Дияволи — природні конкуренти диких котів і лисиць, які самі полюють на інших рідкісних істот. Таким чином, розмноження цих сумчастих в Австралії допоможе контролювати популяцію цих хижаків і опосередковано зберігати інші види.

Крім того, дияволи харчуються падаллю, а тому вберігають ареал свого проживання від перенесення хвороб через трупи.

Свіжі дописи

  • Новини

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання від мобілізації: що відомо

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Карпатах господарює зима: мороз, сильний вітер та замети до 1,5 метри

У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У столиці відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Уночі в Сумській області сили ППО знищили дев’ять російських безпілотників

У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Буданов: рф готувалась до геноциду українців ще задовго до повномасштабного вторгнення

Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

В ISW розповіли, чим росія розрахувалася з Північною Кореєю за відправку солдатів на війну

Російська федерація здійснює активну військово-економічну співпрацю з Північною Кореєю, обмінюючи нафту, ракети та засоби протиповітряної… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.