Новини

В Австралії народилися перші за понад 3 тисячі років тасманійські дияволи

В Австралії вперше за понад 3000 років зафіксували народження тасманійських дияволів. Тривалий час вид був вимерлим на континенті, але з осені 2020 року екологи намагаються сприяти відновленню популяції цих тварин.

Про це у вівторок, 25 травня, повідомила австралійська благодійна організація Aussie Ark, яка займається розведенням тасманійських дияволів.

Екологи з Aussie Ark зафіксували народження семи дитинчат тасманійського диявола в заказнику дикої природи Беринґтон. Розміром новонароджена тварина — як арахісовий горіх у шкаралупі. Дитинчата залишатимуться в сумці матері протягом трьох місяців.

За словами глави Aussie Ark Тіма Фолкнера, це перше підтверджене народження тасманійських дияволів у дикій природі Австралії. Тварини будуть відігравати важливу роль в екосистемі континенту — передусім як природні конкуренти лисиць та опосумів.

Хто такі тасманійські дияволи

Тасманійські дияволи — тварини розміром із невеликого собаку, які живуть поодинці й вирізняються чорним хутром і жорстокістю, з якою вони поїдають свою здобич. Після вимирання тилацинів у 1936 році тасманійські дияволи стали найбільшими сумчастими хижаками на планеті.

Тасманійські дияволи вимерли на території материкової Австралії задовго до її колонізації європейцями. Вважається, що це сталося через розведення там диких собак динго, які є природними конкурентами цих сумчастих.

Крім того, цим тваринам загрожує один із небагатьох видів раку, що є заразним, — пухлина морди. Вона вражає саме тасманійських дияволів, і через неї їхня популяція на Тасманії скоротилася на 80-90%, кажуть в Aussie Ark.

Нині тварини поширені лише на острові Тасманія, який входить до складу Австралії в статусі окремого штату. За даними Aussie Ark, усього їх там налічується близько 25 тисяч особин. Із вересня 2020 року організація почала поступово переселяти тварин в Австралію.

Дияволи — природні конкуренти диких котів і лисиць, які самі полюють на інших рідкісних істот. Таким чином, розмноження цих сумчастих в Австралії допоможе контролювати популяцію цих хижаків і опосередковано зберігати інші види.

Крім того, дияволи харчуються падаллю, а тому вберігають ареал свого проживання від перенесення хвороб через трупи.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві з вулиць приберуть пошкоджені внаслідок російських обстрілів автомобілі

З 16 січня з вулиць Києва почнуть вивозити автомобілі, які постраждали внаслідок влучань ворожих ракет… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Україна та Туреччина обговорили наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт пропуску на кордоні з Польщею

Укрзалізниця завершила проєкт з перенесення пункту прикордонного контролю поїздів на станцію Мостиська ІІ поблизу українсько-польського… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Померла 100-річна видатна зв’язкова УПА Ангелина Паламар

Відійшла у вічність зв’язкова Української повстанської армії (УПА) Ангелина Паламар на псевдо «Орися». Їй було… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

“Твоя зупинка – пам’ять про героя”: в Ужгороді провели акцію до загальнонаціональної хвилини мовчання

В Ужгороді громадська організація «Вшануй» провела акцію до хвилини мовчання. Активісти вийшли на центральну площу… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Військова підтримка, кіберзахист, санкції та конфіскація активів рф: Шмигаль зустрівся з главою МЗС Естонії

У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.