Про це свідчать документи, які є в розпорядженні "Слідства.Інфо".
Як ми довідалися, у квітні цього року Комісія з контролю файлів Інтерполу вирішила видалити так звану "червону картку" щодо Миколи Чауса, тобто фактично зняти його з міжнародного розшуку.
Причиною начебто стала перевірка комісії за скаргою Чауса, яка встановила, що розміщення даних про українського екссуддю в інформаційній системі Інтерполу не відповідало їхнім правилам. У листі Інтерполу від 7 травня, копію якого надаємо нижче, підтвердили видалення інформації щодо Миколи Чауса.
Зауважимо, що в міжнародний розшук екссуддю Чауса оголосили в листопаді 2016 року — після того, як його викрили на 150 тисяч доларів хабаря і він утік з України. Цю суму він отримав нібито за ухвалення рішення в кримінальній справі.
Як ідеться в іншому документі, який є в нашому розпорядженні, комісія Інтерполу, розглядаючи скаргу Чауса, зауважила, що підставою для оголошення екссудді у міжнародний розшук було неналежне судове рішення. Мовляв, раніше НАБУ надало Інтерполу не ухвалу про арешт Чауса, яка є безстроковою, а ухвалу про його примусовий привід, термін дії якої обмежений і складає шість місяців. В комісії наголосили, що такого судового рішення недостатньо для міжнародного розшуку і вирішили видалити "червону картку" щодо Чауса.
Водночас в НАБУ на запит "Слідства.Інфо" запевнили, що рішення Інтерполу не вплине на офіційне слідство. "На цей час процедура екстрадиції у Республіці Молдова триває та жодним чином не залежить від факту перебування підозрюваного у міжнародному розшуку", — наголошують у правоохоронному органі.
Зауважимо, що скаргу до Інтерполу Микола Чаус подав понад рік тому. У ній він вказував, зокрема, на політичний характер кримінального провадження щодо нього. Мовляв, він відіграє важливу роль у політичній ворожнечі чинного президента Володимира Зеленського проти його попередника Петра Порошенка. Втім, комісія визнала доводи екссудді не надто переконливими.
Раніше юристи вказували на колізію українського законодавства з правилами Інтерполу. Мовляв, для публікації щодо особи "червоної картки" Інтерполу потрібне рішення про тримання її під вартою. Утім таке рішення український суд за відсутності підозрюваного може ухвалити лише після публікації "червоної картки".
Але новий Вищий антикорупційний суд України, який запрацював близько двох років тому, змінив практику розгляду таких справ. Як пишуть на сторінках "Юридичної газети", цей суд більше не вимагає публікації "червоної картки". Для нього, зазвичай, достатньо постанови слідчого про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук.
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру «Нова Європа», очолить Місію України при НАТО. Про це… Читати більше
Український боксер Сергій Богачук здобув перемогу у бою андеркарду Усик — Ф'юрі 2. Українець переміг… Читати більше
Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля, стане послом у Туреччині.… Читати більше
Даніель здобув впевнену перемогу в поєдинку за пояси IBF Intercontinental та WBA Continental у напівважкій… Читати більше
Абсолютний чемпіон в суперважкій вазі Олександр Усик опублікував народний гімн "Битва за світло" в підтримку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.