Доклінічне дослідження української covid-вакцини доведеться проводити за кордоном

Інститут біології клітини НАН України, який розробляє вакцину проти коронавірусу, домовляється про проведення доклінічних досліджень у Польщі, оскільки в Україні поки що немає медичної лабораторії відповідного рівня.

Про це розповів директор Інституту біології клітини НАН України академік Андрій Сибірний, передає "Укрінформ".

Держава у 2020 році виділила Інституту біології клітини НАН грант у розмірі 10 млн грн, розрахований на півтора року, на розробку цієї вакцини. Науковці вже пройшли початкові етапи у її створенні, і постало питання досліджень.

"За умовами гранту, до 31 грудня ми маємо завершити доклінічні випробування на мишах… Але річ у тім, що в цілій країні немає жодної лабораторії, яка би вирощувала сам коронавірус. Гроші на сучасну лабораторію уряд вже виділив, але коли вона в Україні буде, невідомо. А ми вже з осені хочемо починати дослідження, тому я домовився в Польщі – іншого варіанту нема", – сказав Сибірний.

За його словами, львівські науковці планують провести дослідження у Центрі вакцинології Гданського університету. Зараз наукові інституції співпрацюють на основі домовленостей між вченими, а коли постане питання фінансування досліджень, будуть залучені уряди обох країн.

Сибірний наголошує, що випробування вакцини проходить у кілька етапів. По-перше, на трансгенних мишах, які мають клітини людини. Таких експонатів Україна поки що не має, але Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що їх придбають за кордоном.

Далі вакцину слід буде випробувати на хом'яках чи кроликах.

І останній етап перед тим, як вводити препарат людям, – дослідження на людиноподібних мавпах. Таких тварин немає ні в Україні, ні в Польщі, вони дуже дорогі. Тому це до клінічне випробовування зроблять на замовлення, ймовірно, у США.

За словами академіка, якщо будуть хороші результати дослідів, то виробництво вакцини для більш масштабних досліджень на людиноподібних мавпах і добровольцях можна буде запустити вже наступного року.

Як зазначив академік Сибірний, він клопотатиме, щоб воно проводилося на Львівщині, оскільки "має бути безпосередній контакт науки і дослідного виробництва".

Як повідомлялося, над розробкою вакцини проти коронавірусу в Україні працює три наукові групи.

Зокрема, Український фонд досліджень профінансував за конкурсною основою розробку двох вакцин: над однією працює Інститут біології клітини у Львові, який очолює академік Андрій Сибірний, над другою – Інститут біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко.

Третій проєкт, керівником якого є Микола Співак, фінансує медична фірма "Діапроф-Мед".

Свіжі дописи

  • Новини

Будапешт не дозволить “відправити на смерть” українських чоловіків-біженців, – віцепрем’єр-міністр Угорщини

Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що офіційний Будапешт не передаватиме Києву українських чоловіків-біженців призовного віку.… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

На Закарпатті чоловік під виглядом своєї сестри намагався незаконно перетнути кордон

44-річного жителя Золотоноші, переодягненого в жінку, затримали сьогодні вранці прикордонники відділення «Хижа» Мукачівського загону поблизу… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Боррель анонсував наприкінці року відкриття у Києві офісу оборонних інновацій

ЄС відкриє у Києві офіс з інновацій наприкінці року, щоб сприяти зростанню українських стартапів та оборонних… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Президентка Європейської комісії фон дер Ляєн прибула до Парижа на переговори з Макроном та Сі

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Парижа для участі у тристоронній зустрічі… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Найімовірніше ворог планує та готується до проведення наступних атак, зокрема, по енергетиці, – речник

Російські війська, найімовірніше, готуються до наступного масованого обстрілу по Україні, зокрема - по її енергетиці.… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Кулеба назвав три складові успіху розвитку європейської оборонної промисловості

6 травня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв онлайн участь у форумі оборонних індустрій… Читати більше

Monday May 6th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.