fbpx
Сьогодні
20:32 22 Тра 2021

Україна затвердила Нацплан дій з охорони довкілля

Уряд України затвердив Національний план дій з охорони довкілля до 2025 року з метою, зокрема, до 2030 року довести частку ВДЕ до 17% і підвищити індекс екологічної ефективності на 5 пунктів.

Відповідну постанову №443-р від 21 квітня оприлюднено на урядовому сайті.

"Важливо, що документ визначає механізми управління територіями Смарагдової мережі Європи на державному рівні, та передбачає утворення органу влади з питань управління відходами", – наводиться коментар глави Мінприроди Романа Абрамовського на сайті міністерства.

Нацплан передбачає розробку стратегії управління ландшафтними пожежами, а також удосконалення системи кадастрів природних ресурсів та статистичної звітності з використання природних ресурсів. Зокрема, планується створення екологічно та економічно обґрунтованої системи платежів за їх використанням.

Крім того, намічено розширення територій природно-заповідного фонду: включення мережі печер гіпсового карсту західної України до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і підготовка нових пропозицій Смарагдової мережі Європи.

Згідно з документом, планується створення баз даних НДТ (найкращих доступних технологій) промислового та сільськогосподарського виробництва, спрямованих на мінімізацію забруднення довкілля, ресурсо- та енергозбереження.

Іншими екологічними ініціативами Плану є введення системи зелених закупівель, розвиток інфраструктури поводження з відходами, припинення скидання неочищених і недостатньо очищених стічних вод, а також обмеження використання пластику в харчовій промисловості.

Ще одним пунктом Нацплану є недопущення необґрунтованого знищення зелених насаджень у межах міст під час будівельних робіт і незаконного відведення зелених ділянок під будівництво.

Смарагдова мережа (Emerald Network) – мережа територій особливого природоохоронного значення в країнах Європи і деяких країнах Африки, важливих для збереження біорізноманіття. Створена в 1998 році для виконання Бернської конвенції 1979 і підтримується державами-членами Ради Європи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: