Як повідомляє "Суспільне", у заході беруть участь приблизно 150 учасників.
За громадським порядком слідкують понад 400 представників поліції, Нацгвардії, патрульної поліції, поліції діалогу. Також там були присутні загін швидкого реагування та громадські спостерігачі.
Крім того, на Михайлівській площі зібралися близько 200 противників маршу, серед яких, зокрема, представники праворадикальної організації "Традиції і порядок".
З Михайлівської площі учасники Транс-Маршу рушили до Європейської площі. Під час ходи кілька людей намагалися напасти на учасників заходу, однак поліція їх оперативно затримала. Фінішували учасники маршу на Поштовій площі, де організовано спустилися у метро.
Цьогорічний Транс-Марш пов'язаний з 25 травня 2019 року, коли Всесвітня організація охорони здоров'я виключила 11 діагнозів, пов'язаних з трансгендерністю, із категорії психічних захворювань. Організатори нагадали, що на світовому рівні вже з початку наступного року набуває чинності Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-11), проте вони переконані, що доки держави не зроблять конкретних кроків з її впровадження, таке набуття лишається радше символічним.
Учасники Транс-Маршу вимагали:
"Ми говоримо про патологізацію гендерних людей і, зокрема, ухвалення МКХ-11 в Україні. Також ми говоримо про те, наскільки пандемія впливає на трансгендерних людей в нашій країні, мабуть, більше, ніж на гетеролюдей. Йдеться про неможливість мати доступу до ліків, до гормональної терапії. Це все дуже впливає на ситуацію в країні", — розповіла комунікаційна менеджерка ГО "Київпрайд" Оксана Солонська.
Коментуючи спроби завадити учасникам Транс-Маршу, вона зазначила, що "ми живемо у демократичній країні, де кожен має право на власну думку та цінності", однак закликала противників заходу не погрожувати життю та здоров'ю гендерних людей.
Своєю чергою, голова громадської організації "Інсайд" Олена Шевченко зауважила, що в Україні є великі проблеми із захистом прав трансгендерних осіб, зокрема йдеться про напади та насильство.
"Питання в тому, що таких людей можна побачити на вулиці, вони відрізняються. І такі особи, як з "Традиції і порядку", не усвідомлюють цього і б'ють їх. І поліція не може з цим нічого з цим не робить. Це основне питання. Інше питання — це отримання послуг. сервісів, зміна документів. І держава нічого не робить з цим", — сказала Шевченко.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.