Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
Під час заходу учасники обговорили важливі питання ратифікації положень Стамбульської конвенції, які передбачають криміналізацію окремих видів діянь, пов'язаних із домашнім та гендерно зумовленим насильством.
"Стамбульська конвенція – головний міжнародний стандарт у попередженні та боротьбі з насильством щодо жінок, який має бути втілений у національному законодавстві та практичній політиці. Зміст Конвенції розгортається навколо двох основних принципів та її головних опор: захисту постраждалих від насильства та покарання кривдників. Цей документ не прагне скасувати відмінності, чи зробити всіх однаковими. Ключова його ідея – це рівність чоловіків, жінок і дітей", – наголосила Генеральний прокурор.
При цьому вона зазначила, що проєкт Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, був внесений до українського Парламенту ще у 2016 році, однак не набрав необхідної кількості голосів.
"Пройшло 5 років, змінилося законодавство, але статистична інформація діяльності прокуратури та правоохоронних органів, реальні життєві історії, які криються за нею, є красномовними аргументами, чому Стамбульська конвенція має бути ратифікована", – додала вона.
Генеральний прокурор поінформувала, що у 2020 році за активної позиції прокурорів за домашнє насильство засуджено вісім сотень осіб.
При цьому актуальною проблемою на шляху виправлення ситуації із домашнім насильством залишається страх жертв насильства перед суспільним осудом, які вважають, що це їхня приватна справа і не варто «виносити бруд з дому». А інколи трапляються випадки, коли суспільство навіть виправдовує кривдника, вважаючи жертву винною.
Водночас, майже зрівняння кількості звернень щодо вчинення протиправних дій психологічного характеру до кількості звернень щодо фізичного насильства яскраво свідчить про те, що потерпілі звертаються за допомогою до правоохоронців не тільки в тих випадках, коли є очевидні сліди насилля.
"Мною підписано офіційну позицію Офісу Генерального прокурора щодо відсутності будь-яких перешкод для запуску процедури ратифікації Стамбульської конвенції, важливість якої важко переоцінити і яка покликана захищати кожного від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Гасло Стамбульської конвенції "Вільні від страху, вільні від насилля" має стати дійсністю для України", – резюмувала Генеральний прокурор.
Також Ірина Венедіктова розвінчала декілька міфів навколо несприйняття Конвенції, причини виникнення яких полягають у недостатній обізнаності, а отже, і нерозумінні її положень, а також у стереотипах, які ускладнюють широке впровадження цивілізованих підвалин ведення політики у цій сфері.
Повідомлення про загрози вибухів на виборчих дільницях у кількох штатах надходять з російських доменів електронної пошти. Жодна з погроз… Читати більше
Відсьогодні весь громадський транспорт столиці доступний у міському застосунку Київ Цифровий. Окрім автобусів, тролейбусів, трамваїв,… Читати більше
Рада міністрів Іспанії схвалила перший пакет допомоги провінціям, які постраждали від руйнівних повеней, на суму 10,6… Читати більше
Український кардіохірург Ілля Ємець увійшов у 100 найкращих фахівців світу, які спеціалізуються на лікуванні вроджених… Читати більше
Україна та світ мають зробити все можливе, щоб залучення військових КНДР на боці росії стало… Читати більше
У Куп’янську погіршується ситуація, частина міста без води, влада прогнозує, що зрештою через обстріли не… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.