В обстрілі будівлі телеканалу “112 Україна” підозрюють колишнього депутата Семенченка, – Офіс Генпрокурора

Офіс Генпрокурора повідомив, що колишньому народному депутату України та двом виконавцям обстрілу будівлі українського телеканалу повідомлено про підозру за фактом терористичного акту (ч. 2 ст. 258 КК України).

У пресслужбі не зазначають ім'я колишнього нардепа, однак повідомили, що він уже є підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом створення та керівництва не передбаченого законом воєнізованого збройного формування  і з кінця березня 2021 року утримується під вартою.

Як відомо, саме таку підозру в березні 2021 року було оголошено Семену Семенченку.

За даними слідства, колишній народний депутат України в липні 2019 року організував обстріл будівлі українського телевізійного каналу з протитанкового гранатомету. Для цього він залучив двох учасників підпорядкованого йому не передбаченого законами України збройного формування. У червні 2019 року вони провели розвідку місцевості поблизу будівлі телеканалу для визначення оптимального способу вчинення теракту, шляхів відходу з місця злочину, наявності камер відеоспостереження тощо. Також ексдепутат організував передачу грошей з метою придбання транспорту та інших засобів, необхідних для вчинення злочину. За його задумом вони мали придбати автомобіль, «начинити» його вибухівкою та підірвати біля будівлі телеканалу у попередньо визначений час. Згодом виконавці злочину переконали його вчинити терористичний акт шляхом обстрілу будівлі телеканалу з протитанкового гранатомету.

"Вчинення цього злочину одразу було використано представниками держави-агресора у гібридній війні проти нашої країни", – вважають в Офісі Генпрокурора.

Під час проведення обшуків за місцями проживання організатора та виконавців злочину правоохоронці виявили та вилучили транспорт і засоби вчинення протиправних дій.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Свіжі дописи

  • Новини

Румунський волонтер за дві доби зібрав рекордну суму для України

У Румунії волонтер зібрав рекордну суму для України після заяв Трампа про припинення військової допомоги… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Розпочалися перші тестування: українська компанія DroneUA стала постачальником робототехніки для NASA

Для Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) Сполучених Штатів Америки розпочала постачати… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Єврорада ухвалила підсумкове комюніке з пунктом щодо подальшої підтримки України: Угорщина не підтримала

6 березня на спеціальному засіданні Європейської ради в Брюсселі ухвалили підсумкове комюніке з пунктом щодо… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Найбільший у світі айсберг поблизу острова у південній Атлантиці сів на мілину

У південній частині Атлантичного океану поблизу субантарктичного острова Південна Джорджія, який належить Великій Британії, найбільший… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Спецпосланник Трампа підтвердив зустріч в Саудівській Аравії з українською делегацією

У Саудівській Аравії наступного тижня відбудуться переговори між делегаціями України та Сполучених Штатів Америки щодо… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Бессент: Сполучені штати без вагань введуть санкції проти енергетики рф, якщо це допоможе припинити вогонь

Вашингтон без вагань піде на запровадження санкцій проти російської енергетики, якщо це допоможе досягнути припинення… Читати більше

Thursday March 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.