Про це пише Офіс Президента.
Єрмак охарактеризував поточну ситуацію, що складається на консультаціях Тристоронньої контактної групи та переговорах політичних радників лідерів держав – учасниць Нормандського формату, як «затяжну стагнацію».
«Щодня продовжуються обстріли позицій Збройних Сил України на лінії розмежування. На жаль, продовжують гинути та зазнавати поранень українські військовослужбовці. Останнім часом почастішали випадки застосування важкої артилерії», – наголосив керівник Офісу Президента.
У зв'язку з цим він розповів дипломатам про низку ініціатив української сторони для активізації процесу мирного врегулювання.
«По-перше, вчора я надіслав листа до всіх своїх колег по Нормандському формату з пропозицією терміново скликати відеоконференцію або зустрітися очно, що було б краще, за участю політичних радників і міністрів закордонних справ чотирьох країн», – зазначив Андрій Єрмак.
По-друге, активізувати роботу Нормандського формату, що було ініціативою Німеччини та Франції, допомогло б долучення до його діяльності експертів з політичних, військових і юридичних питань. Ці радники могли б напрацьовувати різноманітні питання, які сьогодні насамперед є частиною запропонованих «Ключових кластерів імплементації Мінських угод».
По-третє, українська сторона наполягає, що особливий акцент має бути зроблено на розблокуванні Росією виконання рішень Паризького саміту «Нормандської четвірки», який відбувся в грудні 2019 року.
«По-четверте, ми вважаємо, що проведення чергового саміту в Нормандському форматі надало б дуже серйозного поштовху процесу мирного врегулювання. Тому я просив би розглянути можливість спільного звернення G7 до РФ із закликом підтримати проведення цього саміту», – зауважив Андрій Єрмак.
Крім того, за його словами, важливим є повернення СММ ОБСЄ до проактивної верифікації порушень як режиму припинення вогню, так і всього комплексу відповідних зобов'язань сторін Мінських домовленостей у безпековій сфері.
Зі свого боку глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук зазначив, що немає просування і в питанні звільнення утримуваних осіб, яке перебуває на особистому контролі Президента України Володимира Зеленського.
Перший заступник глави української делегації в ТКГ, віце-прем'єр-міністр Олексій Резніков наголосив, що російська сторона в Мінському процесі всіляко намагається нав'язати суб'єктність так званих «республік» на території ОРДЛО та проведення з ними прямих перемовин. Він також зауважив певні організаційні недоліки в роботі ТКГ, які Україна пропонує виправити.
Керівник української сторони Спільного центру з координації та контролю (СЦКК), генерал-майор Сергій Салкуцан поінформував послів про збільшення кількості випадків застосування незаконними збройними формуваннями забороненого озброєння, цілеспрямовані спроби дискредитації та обмеження діяльності СММ ОБСЄ з їхнього боку.
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
З нагоди початку свята Хануки Президент Володимир Зеленський разом із рабинами України взяв участь у… Читати більше
Британський портал GiveMeSport опублікував рейтинг топ-10 найкращих суперважковаговиків боксу. Очолив список український чемпіон світу Олександр… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.