Як пише "Європейська правда", про це повідомили журналісти Seznam Spravy, посилаючись на слова кількох джерел, присутніх в МВС на зустрічі 15 квітня – коли ще вважалося, що поїздка Гамачека до Москви 19 квітня відбудеться.
Це було за день після того, як він, на той час ще й в.о. глави МЗС, публічно заявив про намір їхати домовлятися про "Спутник".
На зустрічі, за словами джерел, були також посол Чехії у Росії Вітезслав Півонька, керівник Офісу закордонних справ та інформації Марек Шимандл, керівник військової розвідки та керівник поліції. Ближче до кінця прибув також генпрокурор Павел Земан.
При цьому, серед присутніх не було представника контррозвідки SIS – саме тієї інституції, яка найдовше розслідує справу щодо вибухів на військових складах у Врбетіце.
Гамачек нібито хотів запропонувати Росії владнати справу – відкласти подальше розслідування щодо вибухів у Врбетіце в обмін на поставку 1 млн доз вакцини Sputnik V та проведення потенційної зустрічі Владіміра Путіна і Джо Байдена у Празі.
Досі Ян Гамачек стверджував, що заздалегідь знав, що поїздка до Москви не відбудеться і була прикриттям для підготовки вислання співробітників російського посольства.
Ян Гамачек на прямі запитання журналістів 3 травня назвав таку інформацію "повною нісенітницею".
Вже після публікації матеріалу виданням він відреагував серією постів у Твіттер, заявивши, що стаття грунтується на "спекуляції і брехні, яку ніхто з учасників (зустрічі) не підтверджував і не міг підтвердити, тому що цього не було".
"У жоден момент не відбувалося ніякого "бартеру" з Росією. Ці необгрунтовані спекуляції шкодять інтересам Чехії… Єдиною темою зустрічей був вплив вибухів у Врбетіце на держбезпеку і відносини між Чехією та РФ, частково й через те, що медіа мали деяку інформацію про справу Врбетіце і погрожували злити її", – заявив Гамачек.
Тим часом частина опозиційних сил виступили з вимогою провести закриту сесію Палати депутатів, щоб отримати роз'яснення з приводу інформації, опублікованої у статті, та хочуть присутності на цій зустрічі керівників усіх спецслужб країни.
Лідер опозиційної ODS Пьотр Фіала заявив, що Гамачек має негайно піти у відставку.
"Він не може очолювати міністерство, яке відповідальне за безпеку – він, навпаки, ставить під загрозу безпеку громадян. І це ще одна причина, чому коаліція "Разом" вважає за необхідне висловити уряду вотум недовіри", – заявив він.
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Кількість людей, які висловлять бажання вступити до Українського легіону в Польщі, буде значно більшою під… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення автоматично подовжити діючі бронювання від мобілізації на один місяць, але… Читати більше
У переддень Різдва Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.