Фото Reuters
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає Рубрика.
"На питання "Чи Ви вже перехворіли або зараз хворієте на COVID 19?/Чому Ви вважаєте, що це саме COVID 19 – робили тести чи тільки за симптомами?", 65% опитаних відповіли, що не хворіли, 29% – що хворіли. З тих, хто хворів, 17% робили тест, 12% – відчували симптоми", – йдеться у результатах дослідження.
На думку гендиректора КМІС Володимира Паніотто, результати опитування свідчать, що в Україні хворих щонайменше вдвічі більше, ніж за офіційною статистикою.
"Ми закінчили опитування 15 квітня. На 16 квітня за офіційною статистикою (я узяв дані університету Джонса Гопкінса) перехворіли на Ковід 1 974 056, тобто приблизно 2 млн людей. За даними опитування, перехворіли 29.1%, з них 16,9% визначили це за тестами, а 12% лише за симптомами. Якщо взяти до уваги лише тих, хто робив тести, врахувати похибку і взяти нижню межу… то серед дорослого населення (18 років і старші) перехворіло 4,4 млн людей.
Це означає, що в Україні хворих щонайменше вдвічі більше, ніж за офіційною статистикою", – зазначив Паніотто.
Він додав, що з урахуванням того, що у 2 млн офіційної статистики входять і люди віком до 18 років, а також, що частина тих, хто вважає, що хворіли на коронавірус, але не робили тести, теж можуть бути праві, то хворих в Україні, ймовірно, і втричі більше, ніж за офіційною статистикою.
Крім того, згідно з даними опитування, найбільша кількість тих, хто хворіли чи зараз хворіє на COVID-19, спостерігається у західному регіоні (34%), дещо менше у центрі (30%), на сході – 27% опитаних. Найменша кількість тих, хто хворіли чи зараз хворіють на COVID-19 – у південному регіоні (24%).
Найбільша кількість тих, хто хворіли чи зараз хворіє на COVID-19, серед молоді, найменша – серед літніх людей:
Найбільша кількість тих, хто встановив хворобу за допомогою тесту – серед людей віком 50-59 років (22%), найменша – серед літніх людей, 60+ років (11%).
Найбільша кількість тих, хто визначив хворобу за симптомами:
Найбільша кількість тих, хто не хворіли – серед літніх людей, 60+ років (73%), найменша – серед людей, віком 18-29 років та 50-59 років (однаково, 61%).
На запитання "Як Ви оцінюєте ризик інфікування COVID-19 у Вашій сім'ї протягом наступних 6 місяців?", 37% відповіли, що ризик низький (у березні так вважали 31%), 35% – середній (у березні – 39%), 15% – що ризик високий (було 16%).
Довідка
Всеукраїнське опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів упродовж 13-15 квітня 2021 року.
Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2001 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Президент Франції Еммануель Макрон перебуває з візитом у США. Він прибув до Білого дому для… Читати більше
Вчора, 23 лютого, у тимчасово захопленому Приморську Запорізької області здетонував вибуховий пристрій у кабінеті так званого керівника… Читати більше
Уряд Великої Британії у понеділок, 24 лютого, оголосив про найбільший пакет санкцій проти Росії з… Читати більше
У Львові 20 лютого під час засідання сесії міської ради ухвалили схему екологічної мережі громади,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну від російських загарбників, загинув актор Олексій Самойленко. Про це в своєму… Читати більше
"Матвіївський зелений борщ із бичками"занесуть до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Він стане першим… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.