Новини

“Попередження Росії”: Кравчук заявив, що ЄС і США сходяться на спільних позиціях щодо України

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив, що Росія продовжує розглядати Україну виключно в системі своїх стратегічних інтересів.

Про це пише в ефірі "Україна 24".

"Потрібно розуміти так, що це іде гра, політична гра навколо одного важливого моменту в політиці Росії. Я хочу сформулювати одне дуже важливе положення, яке я обговорював ще з Борисом Єльциним. Він попросив мене послухати один документ, який він буде виносити на затвердження Федеральних зборів Росії. Цей документ називався "Основи зовнішньої політики Росії". В одному з перших пунктів значилось таке: Україна була, є і буде в системі стратегічних інтересів Росії. Я був здивований і кажу, що в біловезьких угодах позначено, що ми рівні держави, що кожна буде незалежною суверенною. Він каже: це так записано, але історія в нас дуже непроста, були плюси і мінуси, але більше було того, що ми були десь єдині тривалий час", – сказав він.

За словами Кравчука, можна пропонувати "будь-які формати, схеми та на рівні Україна-Росія, і за участю європейських держав, але поки не буде змінена зовнішня політика Росії і концептуально Росія не відмовиться від розв'язання будь-яких питань тільки силою, а не з дотриманням норм міжнародного права, ми успіху не будемо мати.

"Тому я вважаю, що сьогоднішній день, день, коли я бачу, як Європа починає краще бачити, як ЄС і США сходяться на спільних позиціях щодо України, і не тільки – на цій підставі я можу говорити про важливий висновок: позитивні впливи та рішення на Заході на боці України. Кожен день є якийсь приклад. Якщо все зібрати в одну позицію, то все це означає – попередження Росії, що не можна безкарно розв'язувати конфлікти та думати, що хтось повірить, що справді демократичні сили будують Росію", – зазначив він.

Свіжі дописи

  • Новини

Келлог провів зустрічі з Сирським, керівниками розвідок і спецслужб: завтра – переговори із Зеленським

Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

П’ятикласнику зі Львова, який віддав виграні на олімпіаді 50 000 гривень на ЗСУ, влаштували сюрприз за благородний вчинок

Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

В Україні створили ШІ-застосунок для вивчення правил дорожнього руху: може працювати без інтернету

Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Зеленський і Рютте обговорили координацію зусиль із партнерами

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Шольц назвав заяви Трампа про Зеленського “неправильними і небезпечними”

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Данія планує збільшити видатки на оборону через “агресію росії”

19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.