fbpx
Сьогодні
18:28 02 Тра 2021

Діти, що живуть в зелених районах, мають більший ІQ, — дослідження

The Guardian опублікував дослідження в якому говориться, що діти, які живуть в зелених районах, мають більший ІQ.

Дослідження показало, що зростання у більш зеленому міському середовищі підвищує інтелект дітей і знижує рівень важкої поведінки.

Аналіз понад 600 дітей у віці від 10 до 15 років показав, що зростання озеленення їх району на 3% підвищив їх IQ в середньому на 2,6 бала.

Вже є переконливі докази того, що зелені насадження покращують різні аспекти когнітивного розвитку дітей, але це перше дослідження, присвячене вивченню IQ. Причина невідома, але може бути пов'язана з більш низьким рівнем стресу, великою кількістю ігор і соціальних контактів або більш спокійним середовищем.

У дослідженні, опублікованому в журналі Plos Medicine, використовувалися супутникові зображення для вимірювання рівня зелені в околицях, включаючи парки, сади, вуличні дерева і будь-яку іншу рослинність.

Середній показник IQ склав 105, але вчені виявили, що 4% дітей в районах з низьким рівнем озеленення отримали оцінку нижче 80, в той час, як жодна дитина не отримала оцінку нижче 80 у районах з великою кількістю зелені.

Поведінкові труднощі, такі як недостатня увага та агресивність, також вимірювалися у дітей з використанням стандартної рейтингової шкали, і середній бал склав 46. У цьому випадку збільшення кількості зелені на 3% привело до зниження поведінкових проблем на два пункти, відповідно до попередніх досліджень.

"З'являється все більше свідчень того, що зелене оточення пов'язано з нашою когнітивною функцією, такою як пам'ять і увагу", – сказав Тім Наврот, професор епідеміології навколишнього середовища в університеті Хасселт в Бельгії, де проводилося дослідження.

"Те, що це дослідження додає до IQ, – це більш складний, який добре зарекомендував себе клінічний показник. Я вважаю, що містобудівники повинні приділяти пріоритетну увагу інвестиціям в зелені насадження, тому що створення оптимальних умов для дітей, щоб повністю розкрити свій потенціал, дійсно має велике значення".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: