Про це він заявив під час презентації спільного дослідження Інституту Горшеніна та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні "Екологічні аспекти енергетики".
"Важливе питання — а чи готові люди платити за те, щоб у нас реалізовувалися екологічні заходи? Це дуже важливо, тому що, коли доходить до справи, ніхто не розуміє, наскільки багато це може коштувати і для економіки, і для кожного громадянина окремо. Тому цифри з дослідження, які показують, що велика кількість людей усвідомлює, що якісне майбутнє не може бути дешевим, дуже тішать. Тому що всі зміни в економіці та екологічні заходи, які планує уряд, достатньо коштовні", – зазначив він.
Немчинов додав – треба відверто казати про те, що заходи з екологізації енергетики приведуть до того, що ціна на електроенергію буде більшою. Технології ще не дозволяють зробити її дешевшою.
"До 2050 року ми маємо намір взагалі відмовитися від використання вугілля. Ми маємо виконати наші зобов'язання перед міжнародними партнерами в межах Green Deal щодо екологічності теплових електростанцій і зробити модернізацію. Сьогодні ми робимо розрахунки та бачимо, що, якщо ми будемо реалізовувати наші зобов'язання по Нацплану скорочення викидів від великих спалювальних установок, за умови використання обладнання українського виробництва, то доля українських виробників в цих проєктах складатиме 60-70%. Це дуже значний поштовх для економіки, машинобудування, будівництва, виробництва прокату. Тобто ми створимо внутрішній ринок цих послуг — реконструкція станцій буде триватиме близько 10 років. На виході ми отримуємо екологічну теплову генерацію, її зменшення до показника, достатнього для стабільної роботи енергосистеми (близько 12 ГВт). Це призведе до зменшення видобутку вугілля, яке має стати більш ефективним і більш екологічним", – підкреслив Максим Немчинов.
Директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг, який виступив ініціатором проведення дослідження, наголосив на актуальності вивчення громадської думки з приводу екологізації економіки.
"Результати, які ми отримали в ході дослідження, демонструють, що українці все більше цікавляться екологічними проблемами та все більше розуміють, що їх майбутнє залежить від стану навколишнього середовища", – сказав Марсель Рьотіг.
США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії,… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий запевнив, що нема нічого нового в планах зустрічі… Читати більше
Уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні.… Читати більше
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних… Читати більше
Таку заяву буцімто озвучив кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц під час виступу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.