Фото: facebook.com/ecodiya
Банер із написом «Одного Чорнобиля достатньо!» має застерегти українську владу від повторення помилок, які можуть призвести до катастрофи.
26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталося два вибухи, внаслідок яких зруйнувався та розплавився реактор. У довкілля потрапили радіоактивні речовини: стронцій, цезій, уран, плутоній та інші. Постраждали сотні тисяч людей, десятки тисяч родин назавжди переселилися з домівок, а територія площею у три Києва стала Зоною відчуження.
Фото: facebook.com/ecodiya
"Причини катастрофи досі обговорюються, та за найпоширенішою версією, аварія стала комбінацією прорахунків розробників АЕС та помилок персоналу. Однак, трагедія, що назавжди змінила життя не лише України, а й сусідніх країн, нічому не вчить українську владу, яка останнім часом активно намагається відновити старий ядерний проєкт.
Спочатку Президент України, а потім і Голова Верховної Ради, почали усіляко стимулювати початок добудови двох блоків на Хмельницькій атомній станції. Дмитро Разумков заявляв, що парламент готовий сприяти добудові, а Володимир Зеленський обіцяв доручити Кабміну забезпечити фінансування добудови.
Третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС почали будуватися ще до аварії на ЧАЕС, і відтоді стоять недобудовані. Востаннє повне обстеження конструкцій робили у 2006-2007 роках і вже тоді знайшли несправності, а ремонтні роботи так і не завершили.
Крім того, старий проєкт не відповідає сучасним нормам безпеки, його оцінка впливу на довкілля досі не завершена, як і транскордонні консультації, у процесі яких іноземні експерти вже виявили ряд недосконалостей у проєкті. Та жоден з цих та багатьох інших ризиків добудови ХАЕС, схоже, не тривожить політиків", — йдеться у повідомленні.
Фото: facebook.com/ecodiya
Тож до роковин Чорнобильської трагедії активісти та активістки вийшли нагадати, як дорого можуть обійтися країні помилки атомної промисловості. А також застерегти українську владу від необдуманих рішень.
"Українські посадовці мають вивчити урок Чорнобиля та не завершувати проєкти, розпочаті третину століття тому. Атомна енергетика занадто непередбачувана та ризикова, для України набагато краще та вигідніше розвивати енергоефективність та відновлювальні джерела енергії", — коментує Олександра Заїка, фахівчиня з енергетичної політики ГО Екодія.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.