У Франції група людей понад місяць жила у печері без гаджетів: усе заради експерименту

Група французів 40 днів і 40 ночей провели у печері Ломбривс на заході Франції. Вони вивчали межі людської пристосованості до ізоляції.

Про це повідомляє BBC.

Восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років взяли участь в експерименті Deep Time. Вони жили в печері без телефонів, годинників та сонячного світла. Добровольці спали у наметах, виробляли власну електроенергію та не контактували з зовнішнім світом.

За допомогою проєкту мали перевірити, як люди адаптуються до втрати відчуття часу та простору. Один із дослідників Крістіан Клот сказав, що у печері було відчуття, що час плине повільніше. За його словами, у більшості учасників було відчуття, що вони зайшли до печери лише 30 днів тому.

Під час ізоляції група повинна була організувати своє життя без можливості вимірювати час. Учасники повинні були покладатися на свої внутрішні годинники та цикли сну для організації днів.

Фото: Adaptation Institute, Research and do Tank

У печері добровольцям довелося виробляти власну електроенергію за допомогою велосипеда, а також набирати воду з криниці, яка розташовується на 45 метрів під землею.

15 людей вийшли з печери 24 квітня. Вчені, відповідальні за дослідження, зайшли до печери за день до завершення експерименту, щоб повідомити про це добровольців.

Група вийшла зі своєї добровільної ізоляції "враженою, але усміхненою". Вони носили сонцезахисні окуляри, щоб дати очам пристосуватися до світла.

Фото: BBC

Вчені кажуть, що експеримент допоможе їм зрозуміти, як люди адаптуються до екстремальних умов життя. Перед тим, як учасники увійшли до печери, у них вимірювали діяльність мозку та когнітивні функції. Після виходу з печери в учасників повторно виміряють ці показники, а потім порівняють дані.

Науковці вважають, що дослідження також має особливе значення під час пандемії коронавірусу, коли через карантин мільйони людей опинилися в ізоляції.

"Наше майбутнє на цій планеті буде змінюватися. Ми повинні навчитися краще розуміти, як наш мозок здатний пристосовуватися незалежно від ситуації", — зазначив Крістіан Клот.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти не полишають спроб захопити Часів Яр і штурмують при обмеженій видимості, – військові

Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Часів Яр і проводять штурмові дії в період… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Дніпровський реабілітаційний центр для відновлення поранених військових подвоює потужності 

Дніпровська лікарня розширює можливості реабілітації для захисників. Завдяки запуску другої черги центру, допомогу тут зможуть… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

В Україні сьогодні відзначається День зовнішньої розвідки: Зеленський вручив нагороди працівникам

В Україні 24 січня відзначається День зовнішньої розвідки. Глава держави Володимир Зеленський привітав особовий склад… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Розвідка Британії озвучила кількість убитих під Курськом північнокорейських солдатів

Сили КНДР станом на середину січня 2025 року втратили 4000 осіб у наступальних бойових операціях… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Рішення для перемоги: Нацгвардія отримала зразки нової техніки для радіаційного, хімічного та біологічного захисту

Національна гвардія України отримала перші зразки нової техніки, призначеної для радіаційного, хімічного та біологічного захисту… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Правоохоронці СБУ викрили підпільні типографії, які для ухилянтів друкували фейкові документи

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та Бюро економічної безпеки затримали чотирьох організаторів підпільних… Читати більше

Friday January 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.