Зеленський нагадав про причетність українців до польоту вертольота Ingenuity на Марсі
Президент Володимир Зеленський привітав NASA з успішним польотом марсіанського вертольота Ingenuity. Глава держави зауважив, що серед розробників Ingenuity є українець.
"Технології перемагають. Вітаю NASA з першим польотом Mars Helicopter! Пишаюся, що серед його розробників – українець Ігор Панченко", – написав Зеленський у Twitter.
Технології перемагають. Вітаю @NASA з першим польотом #MarsHelicopter! Пишаюся, що серед його розробників – українець Ігор Панченко. #Україна розвиває напрацювання своїх конструкторів за попередні десятиліття й зараз планує запуск супутника «Січ-2-30».
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) April 19, 2021
Президент додав, що Україна розвиває напрацювання своїх конструкторів за попередні десятиліття і наразі планує запуск супутника "Січ-2-30".
За інформацією "Голосу Америки", інженер Ігор Панченко працює у компанії Aerovironment в Каліфорнії, США. Ця компанія має багаторічні контракти з Пентагоном та NASA, для яких виробляє безпілотники. Ігор працює інженером у компанії близько 20 років.
Він є одним із розробників гелікоптера Ingenuity. Ігор розробляв сонячну батарею, лопатки пропелерів і шафт – вертикальний вал, на якому зібрані різні вузли та сполучення.
Ігор Панченко приїхав у Сполучені Штати у 1999 році, у Києві він закінчив авіаційний технікум. У США підтвердив диплом і здобув ступінь бакалавра з авіакосмонавтики.
Нагадаємо, американське космічне агентство NASA в понеділок, 19 квітня, вперше запустило вертоліт у атмосфері Марсу. Перший позаземний дрон зумів піднятися на висоту три метри і протримався там кілька десятків секунд.
Перший пробний політ мали здійснити ще 11 квітня, але його перенесли через проблеми з системою управління. Після коригування програмного забезпечення дрон отримав дозвіл на пробний політ, який відбувся сьогодні вранці.
Тестове випробування підтвердило, що вертоліт здатен літати в розрідженій атмосфері Марсу.
Пізніше цього місяця дрон здійснить ще кілька коротких польотів, мета яких – встановити особливості застосування беспілотних апаратів у справі дослідження Марсу чи Титану.
Safe & sound on the surface of Mars: the #MarsHelicopter, Ingenuity, has survived the first cold night on its own, a major milestone for the small rotorcraft because surface temps can plunge as low as -130 degrees F (-90 degrees C). https://t.co/IqrL757Peg pic.twitter.com/MkSe1UNLKG
— NASA JPL (@NASAJPL) April 5, 2021