fbpx
Сьогодні
14:07 19 Кві 2021

Активний спосіб життя може допомогти захиститися від важкої форми коронавірусу, – науковці

Фото iStock

Люди, постійно були неактивні (менше 10 хвилин в тиждень), мають більший ризик госпіталізації і смерті від коронавірусу, ніж ті, хто тренується 150+ хвилин в тиждень.

Такі результати показало дослідження, опубліковане в журналі British Journal of Sports Medicine.

Для дослідження вчені зібрали дані майже 50 000 пацієнтів з COVID-19 із США. Зокрема, про відомі чинники ризику важкої форми коронавірусу у кожної людини: про їхній вік, куріння, вагу і наявність в анамнезі раку, діабету, трансплантації органів, проблем з нирками та інших серйозних станів.

Виявилося, що людей з найменш активної групи, які майже ніколи не займалися спортом, госпіталізували через коронавірус в два рази частіше, ніж людей в найбільш активній групі. Відповідно їхня ймовірність померти від коронавірусу була приблизно в два з половиною рази вища.

З інших поширених факторів ризику важкого захворювання тільки похилий вік і трансплантація органів збільшують ймовірність госпіталізації і смертності від коронавірусу більше, ніж бездіяльність.

"Сидячий спосіб життя був найбільшим фактором ризику важкого захворювання, якщо тільки хтось не був літньою людиною або не отримував орган. І хоча ви нічого не можете вдіяти з іншими ризиками, ви можете займатися спортом", – каже доктор Роберт Салліс, лікар сімейної та спортивної медицини з медичного центру Kaiser Permanente Fontana, який проводив дослідження.

За словами доктора Салліса, дорослі повинні виконувати:

  • від 150 до 300 хвилин в тиждень вправ середньої інтенсивності;
    або
  • від 75 до 150 хвилин в тиждень займатися аеробною фізичною активністю високої інтенсивності.

Водночас Салліс додав, що навіть базовового рівня фізичних вправ, як-от ходьби 30 хвилин в день, п'ять днів на тиждень, досить, щоб допомогти організму боротися з різними захворюваннями, зокрема з коронавірусом.

Водночас це дослідження не доводить, що фізичні вправи знижують ризик важкого перебігу коронавірусу, а тільки те, що люди, які часто займаються спортом, є людьми з низьким ризиком важкого захворювання. У дослідженні теж не з'ясовувалося, чи вправи знижують ризик зараження коронавірусом.

Але доктор Салліс зазначає, що зв'язок між фізичною активністю та важким перебігом коронавірусу в дослідженні був сильним.

"Я думаю, що на основі цих даних ми можемо сказати людям, що швидка ходьба протягом пів години п'ять разів на тиждень повинна допомогти захистити їх від важкого перебігу COVID-19", – каже Салліс.

За його словами, прогулянка може бути особливо корисна для людей, які очікують своєї першої дози вакцини.

"Я б ніколи не порадив тому, хто регулярно займається спортом, відмовитися від вакцинації. Але до тих пір, поки вони її не отримають, регулярні вправи – це найважливіше, що можна робити, щоб зменшити свій ризик", – запевняє доктор.

 

Рубрика:
Здоров'я

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: