Новини

У Держекоінспекції назвали головні екологічні проблеми в Україні

Нестача питної води, забруднення повітря та відходи – ці проблеми є найбільш нагальними для українців згідно з результатами роботи Держекоінспекції та згідно з опитуванням Інституту Горшеніна та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Так, згідно з результатами опитування, в Україні серед екологічних проблем, якими найбільше переймаються респонденти – забруднення водойм та дефіцит питної води (51,0%), зростання кількості побутових та промислових відходів (45,9%) та забруднення атмосферного повітря (38,1%).

Ці дані корелюються і з результатами роботи Держекоінспекції. Зокрема, протягом минулого року ДЕІ провела найбільше перевірок у сфері поводження з відходами та в частині атмосферного повітря. А у сфері водних ресурсів інспекція за рік розрахувала понад 188 мільйонів гривень збитків за такі порушення, як скиди забруднюючих речовин у водойми, засмічення річок тощо», – зазначив Андрій Мальований.

Відповідальність за ці проблеми українці, відповідно до підсумків опитування, здебільшого покладають на місцеву владу. Про це заявили 63,7% відсотків респондентів.

«І справді, в багатьох питаннях місцева влада на сьогоднішній день діє неефективно. Наприклад, зараз 22% населення не мають доступу до системи централізованого вивозу сміття, яку мають організовувати органи місцевого самоврядування.

Крім того, Держекоінспекція неодноразово фіксувала кричущі випадки недотримання природоохоронного законодавства, які допускаються органами місцевої влади. Так, торік ДЕІ подала до суду на Львівську міську раду та Львівську обласні державну адміністрацію з вимогою усунути низку порушень у сфері поводження з відходами», – зауважив Андрій Мальований.

Він додав, що подібні випадки стаються, зокрема, тому, що в Україні досі існують штрафи, розміром 85 гривень.

«Такі мізерні суми не можуть сприяти тому, щоб посадові особи утримувались від порушень. Щоб ситуація змінилась і влада на місцях почала діяти ефективніше, необхідно збільшувати штрафні санкції за порушення природоохоронного законодавства», – підкреслив Андрій Мальований.

Посадовець також наголосив, що наразі весь світ приходить до розуміння важливості захисту довкілля. Зокрема, Європейський союз розпочав втілення амбітного Європейського зеленого курсу, який переставить всі галузі людської діяльності на рейки сталого розвитку.

Свіжі дописи

  • Новини

Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні: це пов’язано зі страйком пілотів

Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

путін підписав закон щодо заборони у росії “пропаганди чайлдфрі”

Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Греції комуністи напали на акцію з ушанування пам’яті жертв Голодомору: Україна вимагає розслідування

У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Україна вперше взяла участь в оборонно-безпековій виставці NEDS у Роттердамі

10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Укрзалізниця запускає прямий щоденний поїзд Київ-Будапешт

АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У готелі Києва сталася стрілянина: є загиблий та поранені, поліція шукає нападника

В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.