Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" в суботу.
Єнін наголосив, що український консул не причетний до отримання секретної інформації з баз правоохоронних органів РФ, яке йому інкримінують правоохоронні органи Росії.
"Хотів би ще раз наголосити, що зазначені дії російських правоохоронних органів є нічим іншим, як грубою провокацією, грубим порушенням усіх норм Віденських конвенцій. Нашого дипломата у жодному разі не мали затримувати. Ба більше, він не був причетний до тих дій, які йому інкримінують російські чиновники", – сказав він в ефірі телеканалу.
Зазначається, що найближчим часом Міністерство закордонних справ України визначиться із симетричною відповіддю РФ на затримання українського консула в Санкт-Петербурзі, згідно з наявною практикою в таких ситуаціях.
"Безумовно, найближчим часом Міністерство закордонних справ визначиться із симетричною відповіддю згідно з наявною практикою в таких ситуаціях", – сказав він.
Заступник міністра зауважив, що український консул перебуває на території української консульської установи, і найближчим часом МЗС буде вирішувати питання про його повернення додому.
Єнін додав, що російська сторона, як і будь-яка інша держава – член Віденської конвенції, має право на оголошення тієї чи іншої особи небажаною.
"Але зазначені кроки російської сторони зустрінуть найрішучішу відсіч з української сторони, і ми вже опрацьовуємо модальності симетричної відповіді російській стороні", – заявив він.
Водночас заступник міністра повідомив, що консульська установа України в Петербурзі забезпечена в кадровому і технічному плані.
"Ми сподіваємося, що цей інцидент мінімально вплине на нормальне функціонування нашої установи. Хоча про яке нормальне функціонування установи може йти мова, коли буквально два місяці тому українського прикордонника було поранено ножем, і ті особи з російського боку, які були зобов'язані забезпечувати захист і недоторканність українських представників, як і цієї установи загалом, просто упустили цей момент?"- зазначив заступник голови МЗС.
Єнін поінформував, досі Україні не відомо про результати відповідного кримінального провадження з російської сторони.
"Ми постійно стикаємося також і з іншими провокаціями з російського боку. Саме тому ми максимально мобілізували всіх наших дипломатичних і консульських представників, як у Санкт-Петербурзі, так і в інших дипломатичних і консульських установах, і продовжуємо нести службу відповідно до завдань, поставлених урядом нашої держави", – наголосив заступник глави МЗС України.
Нагадаємо, вранці 17 квітня у росЗМІ поширилася інформація про затримання у Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка.
ФСБ Російської Федерації підтвердила затримання консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка та зазначила, що його затримали "при передачі закритої інформації з баз російських правоохоронних органів".
У треті роковини повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого, у нью-йоркському театрі West End Theatre з… Читати більше
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси NORD… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова «швидко працювати», щоб закінчити війну. Для початку він запропонував… Читати більше
Українські війська вчора, 3 березня, завдали удару по командному пункту російських окупантів в населеному пункті… Читати більше
За три роки великої війни кількість державних службовців в Україні скоротили на майже на 30%. Про це сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив, що припинить федеральне фінансування для навчальних закладів, які дозволяють незаконні… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.