fbpx
Сьогодні
22:48 17 Кві 2021

Для рекрутерів України розробили гендерно чутливий чекліст

UNFPA Україна у співпраці з кар'єрним медіа Happy Monday розробили чекліст для попередження дискримінації під час рекрутингу та забезпечення рівних умов праці в компаніях для чоловіків та жінок.

Чекліст можна переглянути за посиланням.

Документ було розроблено в межах проєкту "Трамплін до рівності", що реалізують за фінансової підтримки Швеції в Україні.

Згідно з даними дослідження, що було проведене Info Sapiens у січні 2021 року на замовлення Фонду народонаселення ООН, 56% українців старше 14 років вважають, що існують професії, які підходять виключно чоловікам або жінкам. 79% пояснюють існування "чоловічих" та "жіночих" професій різними гендерними чинниками: традиційна суспільна думка (38%), різне виховання дівчат і хлопців (29%), різні професійні орієнтації (25%).

гендер лист

Запровадження гендерно чутливого рекрутингу в компаніях дасть змогу забезпечити:

  • рівні можливості для чоловіків та жінок на етапі пошуку роботи та подання резюме
  • рівні права та можливості для професійної реалізації, зокрема сприятиме зменшенню розриву в оплаті праці чоловіків та жінок
  • зменшення рівня стереотипного сприймання професій
  • гендерний баланс персоналу компаній тощо

Чекліст допоможе рекрутерам чітко та професійно сформулювати опис вакансії, заздалегідь продумати процес відбору та анонсування вакансії, коректно оцінювати подані резюме та аналізувати портфоліо кандидатів і кандидаток, а також уникати дискримінаційних запитань під час інтерв'ювання кандидатів.

"Якщо ми чогось не бачимо або не усвідомлюємо, це не означає, що проблеми не існує. Щоб усунути цей дискримінаційний аспект, який часто має місце у процесі працевлаштування, ми маємо замислитися про ефективність кожного етапу, переглянути ці сталі норми, почати дивитися ширше.

У розробленому спільно з UNFPA Україна документі ми спробували дати поради та показати можливості для більш толерантного та чутливого процесу працевлаштування.

Ми впевнені, що впровадження таких процесів не тільки допоможе кандидатам та кандидаткам почуватися більш гідно в процесі працевлаштування, а й дозволить роботодавцям знайти нові джерела для пошуку талантів, посилити власні позиції на ринку та зробити крок назустріч рівним можливостям для кожного", — зазначила Анна Мазур, засновниця і керівниця кар'єрного медіа Happy Monday.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: