Про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro, переклад повного тексту якого опубліковано на сайті Офісу президента.
Він зазначив, що на добудову газогону впливають два чинники – позиція США і єдність європейських країн.
"Я вважаю, що санкційна політика США допоможе Україні, і вдячний їм за це. І тут у них відкрита позиція. У європейських країнах різна позиція. Росія користується цим. Це енергетична війна. Як і в будь-якій війні, не можна воювати, якщо немає єдності. Хтось точно програє. Якщо "Північний потік – 2″ добудують – не лише Україна програє", – сказав Зеленський.
Він зауважив, що це може стати прецедентом і провів паралель з окупованими територіями України, бо "якщо люди визнають і звикають, з цим живуть, то, значить, так можна".
На переконання Президента, якби у ситуації з Абхазією, Нагірним Карабахом, Придністров'ям світ сказав "так не можна", не було б окупації Росією Криму і частини Донбасу.
"Північний потік" – це інший удар, енергетичний… Так само з газом, продовольча війна…Так само – війна вакцин, коли немає постачання вакцин тій чи іншій країні, і тебе шантажують цим. Це і є гібридна війна. Тому яка різниця, які війська воюють проти тебе? Треба пам'ятати – це ("Північний потік" – ред.) не питання бізнесу. Бізнесу Європи й Росії. Ні, це питання війни", – заявив Президент України.
Як повідомляла Рубрика,1 квітня у Німеччині Федеральне відомство з морського судноплавства та гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологічних організацій, підтвердивши свій дозвіл на продовження робіт з прокладання труб у межах проєкту "Північний потік-2" дном Балтійського моря.
За даними компанії Nord Stream 2 AG, на цей час прокладено 2339 км з 2460 км, що становить 95% всієї довжини газопроводу "Північний потік-2".
Рік тому завдяки американським санкціям будівництво газопроводу "Північний потік-2" було призупинене, однак російська сторона поновила роботи власними силами за згодою німецької сторони.
Україна виступає проти будівництва цього газопроводу.
Його противниками також є США, Польща і країни Балтії.
До Українського легіону, нового військового підрозділу, що формується в Польщі з-поміж українських добровольців за кордоном,… Читати більше
Адвокатка та військова 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська вважає, що в Україні варто запровадити… Читати більше
Уранці, 5 листопада, російські загарбники завдали удар по Запоріжжю, поціливши по обʼєкту інфраструктури міста. Унаслідок… Читати більше
У жовтні 2024 року російська армія зазнала рекордних втрат техніки на фронті за останні два… Читати більше
Українські Повітряні Сили продовжують активно працювати на різних напрямках, завдаючи точкових ударів по позиціях окупантів.… Читати більше
14 морських швидких та високоманеврених катерів для зміцнення морської та берегової оборони Австралія планує передати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.