fbpx
Сьогодні
13:05 14 Кві 2021

ВООЗ закликає припинити продаж диких тварин на ринках. Вони можуть бути джерелом понад 70% нових інфекцій у людей

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликала країни припинити на продовольчих ринках продаж живих диких тварин. Кажуть, вони можуть бути джерелом понад 70% нових інфекційних захворювань у людей.

Про це йдеться у рекомендації, яку ВООЗ опублікувала 12 квітня.

Там зазначають, що навіть на ринках з високими стандартами гігієни та санітарії можуть виникнути значні проблеми, якщо вони дозволяють продаж або забій тварин, особливо диких.

Річ у тім, що коли диких тварин утримують у клітках або загонах та забивають на відкритих ринкових площах, вони з більшою ймовірністю мають забруднення калом, рідинами тіла та іншими відходами, що збільшує ризик передачі патогенних мікроорганізмів працівникам, покупцям та іншим тваринам.

Такі середовища дають можливість розмножуватись вірусам та передаватися новим господарям, включаючи людей. Як зазначають у ВООЗ, більшість нових інфекційних захворювань ㅡ гарячка Ласса, геморагічна гарячка Марбург, вірус Ніпах, та віруси з сім'ї коронавірусів ㅡ мають походження з дикої природи.

У документі ВООЗ зазначається, що існує "сильний зв'язок" між такими ринками та появою нових зоонозних патогенів. Дикі тварини можуть бути джерелом понад 70% нових інфекційних хвороб у людей.

Так, ВООЗ, Всесвітня організація з охорони здоров'я тварин (OIE) та Програма ООН з охорони навколишнього середовища (UNEP) закликали країни призупинити торгівлю живими дикими тваринами, яких продають задля харчування або розведення, та закрити відповідні секції продовольчих ринків. Там кажуть, що рекомендація не нова, але вона особливо актуальна після поширення коронавірусу.

Який зв'язок з COVID-19?

У січні ВООЗ відправив свою Місію до Китаю, щоб визначити джерело походження коронавірусу, який спричинив пандемію. За висновками експертів ВООЗ, найбільш ймовірним джерелом передання вірусу до людини були дикі тварини: кажани, а також деякі види ссавців ㅡ панголіни, норки та коти.

Зокрема, дослідники назвали "дуже ймовірним" варіант поширення SARS-CoV-2 від кажанів через інших тварин, "ймовірним" — поширення вірусу від кажанів до людей напряму та "малоймовірним" (але можливим) — поширення вірусу через заморожені харчові продукти. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: